Kategorie: Firefox

Rekordowy wzrost Firefox Quantum

Decydując się na początku roku na wcześniejszą premierę Firefox Quantum, wiedzieliśmy, że posiadamy ulepszony produkt. Nie tylko wydawał się szybszy na zewnątrz i na wykresach, ale był mierzalnie szybszy. Dzięki wielokrotnym zmianom, podwoiliśmy prędkość Firefoksa z możliwością zużywania o 30% mniej pamięci niż przeglądarka Chrome.

W niespełna miesiąc, Firefox Quantum został zainstalowany na ponad 170 milionach urządzeń na całym świecie. Dopiero się rozkręcamy, a takie zwroty akcji są bardzo zachęcające.

Oto przykłady najlepszych wskaźników jakie pojawiły się od premiery Firefox Quantum:

  1. Nasze największe wydanie. Firefox Quantum to najszybsza ścieżka do 100 milionów profile i pół miliarda godzin dziennego użytkowania w nowym wydaniu, z nową pamięcią. Produkt jest bezproblemowy i szybko rozrasta się o nowe profile. Miliony użytkowników cały czas dołączają do rodziny Firefox Quantum.
  2. Coraz więcej użytkowników przechodzi z Chroma. Zauważyliśmy 44 procentowy wzrost (w porównaniu do zeszłego roku) w pobieraniu naszej przeglądarki przez osoby korzystające do tej pory z Chrome.
  3. Rośnie również liczba użytkowników mobilnych. Nasze czterordzeniowe aplikacje mobilne są częściej pobierane od momentu wprowadzenia Firefox Quantum na rynek. Firefox na iOS i Androida odnotował 24% wzrost w pobieraniach, a Firefox Focus na Androida i iOS wykazał 48% wzrost w instalacji aplikacji.
  4. Ekosystem dodatków pozostaje silny. Na stronie addons.mozzila.org dodano ponad 1000 gotowych do użycia rozszerzeń od premiery Firefox Quantum.
  5. Zrzuty ekranu to prawdziwy hit. Zauważamy bardzo wzmożone i wczesne zainteresowanie. Użytkownicy wykonali ponad 30 milionów zrzutów ekranu, od momentu wprowadzenia tej funkcji na rynek pod koniec września.
  6. Developer Support dla Firefox Quantum: zwiększona prędkość i stabilność przeglądarki, a także lepsza jakość narzędzi programistycznych, daje programistom więcej powodów do spróbowania i kontynuacji korzystania z narzędzi Firefox dla programistów. Od 26 września, wydania programistycznej wersji Firefox Quantum, zauważyliśmy 10% wzrost w codziennym korzystaniu z narzędzi programistycznych i 53% wzrost pobierania tej edycji.Oto co świat myśli na temat Firefox Quantum:
  7. W Social Mediach wciąż jest głośno. Przyjemnie było czytać wypowiedzi nowych użytkowników przeglądarki, a jeszcze przyjemniej jest zauważać znaczące, pozytywne wypowiedzi na Facebooku, Twitterze, Reddit, Tumblr, YouTubie i na blogach.
  8. Nasze reklamy. Zastosowaliśmy nietypowe podejście w kwestii marketingowej nowej przeglądarki Firefoksa. Skupiliśmy się na emocjach (a nawet na dźwięku!), jakie wywołuje korzystanie z naszej nowej, szybkiej przeglądarki. To wszystko pojawiło się w spotach telewizyjnych i promowanych wideo z naszym „Wait Face” i teledyskiem Reggiego Wattsa. Oba wideo miały ponad pół miliarda wyświetleń, a jedna trzecia obejrzała filmy od początku do końca.
  9. Firefox w wiadomościach. Napisano ogromną ilość pozytywnych artykułów o nowej przeglądarce Firefoksa. Widzieliśmy setki nagłówków z całego świata m.in.: Wired, El Pais, Usbek & Rica.

Jesteśmy niezmiernie poruszeni ilością pozytywnych reakcji od czasu premiery. Będziemy nadal przyglądać się liczbom i wrócimy do Was z aktualizacją po Nowym Roku!