Firefox Focus zapewnia szybki dostęp do stron bez kompromisów w zakresie prywatności

Minął już ponad rok od momentu, gdy uruchomiliśmy Firefox Focus. Odnieśliśmy ogromny sukces, wprowadzając ponad 27 języków, a także zdobywając liczbę ponad miliona pobrań w ciągu pierwszego miesiąca od uruchomienia naszej aplikacji na Androida.

Dzisiaj przedstawiamy nową funkcję: szybszy dostęp do najczęściej odwiedzanych witryn, a także możliwość dodania dowolnej wyszukiwarki do aplikacji Focus. Były to najbardziej pożądane przez naszych użytkowników usprawnienia, które zgodnie z naszymi celami sprawiają, że Focus jest tak dobry.

Wiemy, że nasi użytkownicy chcą mieć wybór i wygodę posiadania ulubionych witryn i wyszukiwarek w zasięgu ręki, ale nie chcą rezygnować z prywatności. Od momentu, w którym stworzyliśmy Focusa, naszym celem było umożliwienie użytkownikom szybkiego dostępu do informacji i stron, jednocześnie zabezpieczając ich dane.

Wszyscy mamy swoje ulubione strony, do których regularnie wracamy – niezależnie od tego, czy dotyczą najnowszych wiadomości ze świata, czy wyników drużyny sportowej, której kibicujemy. Teraz możesz dodawać najczęściej odwiedzane portale do swojej listy w aplikacji. Oznacza to, że tylko Ty możesz zobaczyć adres URL witryny na tej liście. Tak więc, w momencie, gdy chcesz sprawdzić wynik meczu, wystarczy wpisać kilka liter, a autouzupełnianie zakończy pracę za Ciebie.

Nową opcją jest także możliwość dodawania wyszukiwarki z dowolnej strony posiadającej pole do wyszukiwania żądanego hasła. Jeśli chcesz skorzystać z wyszukiwarki, której nie ma na naszej sugerowanej liście wystarczy, że ją dodasz. Na przykład, jeśli chcesz zobaczyć film w ten weekend, ale nie chcesz tracić czasu na kiepską produkcję, możesz sprawdzić wybrany tytuł na rottentomatoes.com. Wiemy, że możliwość wyboru jest ważna dla naszych użytkowników, dlatego ta nowa funkcja umożliwia im skonfigurowanie preferowanego sposobu wyszukiwania w Internecie.

Jednym z powodów, dla których użytkownicy uwielbiają Focusa, jest szybszy czas ładowania dzięki automatycznemu blokowaniu reklam i śledzenia. Szybko przenosi Cię do miejsc, w których chcesz się znaleźć i właśnie to wyróżnia nas na tle innych przeglądarek. Zbudowaliśmy Focusa jako najszybszą i najłatwiejszą wyszukiwarkę stworzoną z myślą o Tobie.

Najnowszą wersję Firefox Focus możesz pobrać na Google Play i App Store.