Kategorie: Firefox Focus

Firefox Focus teraz na Androida, blokuje reklamy i chroni Twoją prywatność

W zeszłym roku wprowadziliśmy Firefox Focus, nową przeglądarkę dla iPhone’a i iPada, zaprojektowaną tak, aby była szybka, prosta i zawsze chroniła Twoją prywatność. Od listopada wiele się wydarzyło, a my coraz częściej widzimy, że użytkownicy aktywnie chronią swoją prywatność i zużycie danych.

Focus to przeglądarka dla tych, którzy chcą zachować przeglądanie Internetu dla siebie. Reakcje użytkowników pozytywnie nas zaskoczyły – to najlepiej oceniania przeglądarka dla iPhone’a i iPada, z oceną 4.6 w App Storze.

Dziś mamy przyjemność ogłosić, że Firefox Focus jest też dostępny na Androida.

Podobnie jak w wersji na iPhone’a i iPada, aplikacja na Androida jest wolna od kart i innych elementów zakłócających przeglądanie, a usunięcie sesji ogranicza się do jednego kliknięcia. Firefox Focus pozwala Ci na surfowanie po sieci bez śledzących Cię reklam, które znane są ze spowalniania działania przeglądarki. Dlaczego blokujemy te trakery? Ponieważ śledzą Twoje zachowania bez Twojej wiedzy oraz sprawiają, że internet działa wolniej na Twoim telefonie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do Firefox Focus na Androida dodaliśmy następujące funkcje:

  • Licznik trakerów – dla wszystkich ciekawskich dostępny jest licznik, który pokazuje liczbę reklam, które są blokowane na stronie w trakcie używania aplikacji.
  • Wyłącz blokowanie trakerów – na stronach, które nie ładują się poprawnie, możesz wyłączyć traker i wrócić do przeglądania w miejscu, w którym skończyłeś.
  • Powiadomienie – kiedy Focus działa w tle, przypomnimy Ci o tym, abyś mógł łatwo usunąć historię przeglądania.

Dzięki swoim funkcjom takim jak wsparcie dla spersonalizowanych kart i wyłączenie blokowania reklam, Focus będzie też doskonale współpracował z aplikacjami takimi jak Facebook, kiedy będziecie chcieli przeczytać artykuł bez śledzenia. Będziemy kontynuować nasze prace nad przeglądarką, aby stale ją ulepszać.

Firefox Focus możesz pobrać tutaj.