Wykaz blogów Mozilli

Blogi zespołów Mozilli oferują wielką różnorodność tematów, takich jak najświeższe informacje o naszych produktach i inicjatywach, działaniach Mozilli w kwestiach dotyczących prywatności i bezpieczeństwa, dokumentacji i demonstracji deweloperskich, aktualności z życia społeczności i wiele innych. Poniżej znajdziesz informacje o najważniejszych blogach Mozilli, co ułatwi Ci nawigację w uniwersum blogów Mozilli.

The Mozilla Blog

Na naszym głównym blogu pojawiają się wszystkie oficjalne aktualności, notatki i ogólne informacje dotyczące projektu Mozilla. Spodziewaj się aktualności dotyczących nowych wydań Firefoksa, komunikatów o naszych nowych inicjatywach oraz produktach, jak również innych ważnych informacji od Mozilli. Jeżeli chciałbyś śledzić informacje tylko z jednego bloga, to ten jest tym właściwym.

The Future of Firefox Blog

The Future of Firefox to blog przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą znać aktualności dotyczące obecnych wydań beta i Aurora przeglądarki Firefox dla urządzeń mobilnych i desktopowych. Dowiedz się więcej o nadchodzących funkcjach i pomóż nam je przetestować.

Mozilla Privacy Blog

Blog dotyczący prywatności obejmuje najnowsze usprawnienia w zakresie prywatności i bezpieczeństwa danych. Na blogu pojawiają się aktualizacje dotyczące Do Not Track, nasze działania w związku z polityką prywatności i inne ważne inicjatywy dotyczące zagadnień prywatności pochodzące od Fundacji Mozilla.

Mozilla Security Blog

Blog zespołu do spraw bezpieczeństwa Mozilli informuje o nowościach i rozwoju zabezpieczeń przeglądarki, powiadamia o aktualizacjach w procesach testów bezpieczeństwa, poprawkach i wielu innych.

Identity at Mozilla

Blog ten jest domem dla zespołu tożsamości Mozilli. Dostarcza on informacji dotyczących najnowszych rozwiązań BrowserID i Persona, nowego systemu identyfikacji w sieci opracowanego przez Mozillę, całkowicie bazującego na e-mailu.

Mozilla Hacks

Mozilla Hacks uwydatnia, dokumentuje i demonstruje wszystko to, co społeczność Mozilli robi z Firefoksem i z otwartą siecią. Deweloperzy znajdą tu wiele różnorodnych artykułów, ankiet, samouczków i innych ciekawych demonstracji. Użytkowników, którzy nie są mocno zaangażowani w technologie i programowanie, mogą zainteresować prezentowane na blogu demonstracje.

About:Community

Ten blog jest prowadzony przez społeczność Mozilli i dla niej. Jest on przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą trzymać rękę na pulsie najświeższych informacji od globalnej sieci współpracowników Mozilli. Uzyskasz tu informacje między innymi o wydarzeniach, narzędziach używanych przez społeczność, wybranych funkcjach oraz porady i triki dla wolontariuszy.

Mozilla Labs Blog

Ten blog jest przeznaczony dla osób chcących być na bieżąco ze wszystkimi informacjami pochodzącymi z Laboratorium Fundacji Mozilla. Zespół Labs bloguje o swoich eksperymentach i innowacyjnych technologiach – od gier przez internetowe filmy wideo po WebFWD – trzymiesięczny program biznesowy dla start-upów. WebFWD posiada również swój własny blog przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o tym programie.

Mozilla Thunderbird Blog

Blog zespołu zajmującego się Thunderbirdem, informujący o nowych wydaniach i funkcjach programu. Zamieszczane są tu również użyteczne informacje dotyczące dokumentacji i lokalizacji dla wszystkich osób rozwijających Thunderbirda.

 

Więcej blogów Mozilli

 

Lizard Wrangling: Mitchell on Mozilla and more

Mitchell Baker jest prezesem Fundacji Mozilla i liderką całego projektu Mozilla. Na swoim blogu Mitchell pisze o Mozilli, suwerenności użytkowników i otwartej sieci.

 

Centra prasowe Mozilli

 

Centra prasowe Mozilli to również blogi, które obecnie są dostępne dla siedmiu różnych regionów, w sześciu językach. Aby poznać wszystkie nowości, informacje prasowe i materiały wydawane dla Twojego regionu, odwiedź jedno z poniższych centrów prasowych: