Kategorie: Firefox

Pomóż nam przetestować Social API z Facebook Messenger

Społeczna integracja w Firefoksie już jest gotowa do testów w nowej becie programu. Przez kilka ostatnich miesięcy budowaliśmy Social API – narzędzie umożliwiające zintegrowanie serwisów społecznościowych w Firefoksie i z przyjemnością informujemy, że już można przetestować jego działanie z Facebook Messenger.

Dzięki Social API w naszej przeglądarce pojawi się panel boczny z aktualizującymi się w czasie rzeczywistym wiadomościami i konwersacjami z serwisów społecznościowych. Eliminuje to konieczność przełączania się pomiędzy kartami podczas jednoczesnego surfowania i korzystania z kanałów społecznościowych. Co więcej, dzięki niemu można udostępnić dowolny materiał znajomym za pomocą jednego kliknięcia w pasek adresu. Społeczną integrację możemy oczywiście w dowolnym momencie wyłączyć lub ukryć, jeżeli potrzebujemy chwili skupienia.

Społeczna integracja z Facebook Messenger to dopiero początek. Planujemy rozwinąć tę funkcjonalność w taki sposób, aby integrowała się z wieloma kanałami społecznościowymi i docelowo stanowiła standard dla Sieci, podobnie jak miało to miejsce z OpenSearch.

Poniżej 2 zrzuty z ekranu prezentujące intergrację Social API z Facebook Messenger:
Social API – komentarze do zdjęcia
Social API – rozmowa na temat meczu

Blog post Jonathana Nightingale’a