Kategorie: Firefox

Społecznościowe funkcje w Firefoksie

Portale społecznościowe są kluczowym elementem naszej aktywności online i za pomocą Firefoksa chcemy ułatwić korzystanie z Sieci w najbardziej odpowiadający Ci sposób. Mozilla wprowadziła Social API, aby umożliwić serwisom społecznościowym integrację z Firefoksem. Dzięki temu korzystanie z Internetu staje się bardziej społecznościowe, dostosowane do potrzeb i osobiste. Z pomocą Social API serwisy społecznościowe mogą dodać do Firefoksa pasek z Twoimi treściami lub umieścić znaczniki powiadomień bezpośrednio na pasku narzędzi Firefoksa.

W zeszłym roku Facebook został pierwszym serwisem społecznościowym, który zintegrował się z Firefoksem. Dziś dodajemy do Firefoksa integrację z kolejnymi serwisami społecznościowymi – Cliqz, Mixi i msnNow dołączą do Facebook Messengera. W ten sposób będziesz mógł być na bieżąco z sieciami społecznościowymi, bez względu na to, jaką stronę akurat przeglądasz.

Nowe serwisy w Firefoksie ułatwiają utrzymywanie kontaktu z rodziną i przyjaciółmi oraz bycie na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami i informacjami podczas surfowania po Sieci. Możesz rozmawiać z przyjaciółmi, a w czasie rzeczywistym otrzymywać powiadomienia o wiadomościach, rozrywce czy o tym, co zdarzyło się u Twoich znajomych – wszystko podczas przeglądania Sieci.

Nowe serwisy społecznościowe, które możesz zintegrować z Firefoksem to:

Cliqz:

Cliqz w czasie rzeczywistym dostarcza do Firefoksa mogące zainteresować Cię artykuły i filmy wideo

Cliqz w czasie rzeczywistym dostarcza do Firefoksa mogące zainteresować Cię artykuły i filmy wideo

Cliqz w czasie rzeczywistym dostarcza do Firefoksa mogące zainteresować Cię artykuły i filmy wideo. W ustawieniach Cliqz, w lewym, górnym roku panelu bocznego, możesz określić interesujące Cię kategorie, słowa kluczowe, strony bądź też konkretne osoby, które chcesz obserwować. Możesz udostępniać linki przez e-mail czy serwisy społecznościowe, przeglądać komentarze na Twitterze czy zachować interesujące Cię artykuły w ulubionych.

Aby włączyć usługę, odwiedź stronę aktywacyjną Cliqz i kliknij “Zainstaluj”.

Mixi:

Panel boczny Mixi ułatwia kontakt z przyjaciółmi z sieci społecznościowej Mixi w Japonii.

Panel boczny Mixi ułatwia kontakt z przyjaciółmi z sieci społecznościowej Mixi w Japonii

Panel boczny Mixi ułatwia kontakt z przyjaciółmi z sieci społecznościowej Mixi w Japonii. W czasie rzeczywistym dostarcza do Firefoksa informacje o opublikowanych w serwisie komentarzach i udostępnionych zdjęciach. Mixi na Firefoksa jest dostępne tylko dla użytkowników w Japonii.

msnNow

Dzięki msnNow zawsze wiesz o czym się mówi oraz co najczęściej wyszukują i udostępniają internauci

Dzięki msnNow zawsze wiesz, o czym się mówi oraz co najczęściej wyszukują i udostępniają internauci

Dzięki msnNow zawsze wiesz, o czym się mówi oraz co najczęściej wyszukują i udostępniają internauci. MSN w czasie rzeczywistym wyszukuje najpopularniejsze tematy ze źródeł, takich jak Facebook, Twitter, Bing i BreakingNews.com. Pomaga Ci być na bieżąco z ostatnio udostępnionymi w sieciach społecznościowych treściami, wyświetlając je na panelu bocznym w Firefoksie. Możesz dostosować wyświetlane treści w menu kontekstowym, tak aby otrzymywać najbardziej interesujące Cię informacje.

Aby włączyć usługę, odwiedź stronę msnNow i kliknij “Włącz”.

Social API ma niewyczerpany potencjał integracji sieci społecznościowych, poczty e-mail, finansów, muzyki, sportu, wiadomości, list zadań, usług chmury i innych aplikacji bezpośrednio do Firefoksa. Zaprojektowaliśmy Social API, aby ułatwić i uprzyjemnić korzystanie z Sieci w wybrany przez użytkownika sposób. Wkrótce dodamy do Firefoksa jeszcze więcej możliwości integracji usług społecznościowych.

Więcej informacji: