Kategorie: Firefox Mobile

Przesyłaj materiały wideo z Firefoksa na Adroida prosto na swój telewizor

Tworzymy Firefoksa na Androida, aby zaoferować użytkownikom większą elastyczność i kontrolę nad sposobem, w jaki korzystają z internetu. Chcemy, aby mogli oni w szybki i prosty sposób przeglądać treści online, bez względu na to, gdzie się znajdują. W tym celu dodajemy do nowego Firefoksa na Androida funkcję wysyłania materiałów wideo z przeglądarki prosto do obsługującego streaming telewizora, za pomocą urządzeń takich jak Roku czy Chromecast.
 
Teraz w prosty sposób można wyświetlić na telewizorze dowolne materiały wideo z internetu – udostępnione w sieci filmiki z wakacji czy wiadomości z portali informacyjnych. Wystarczy odtworzyć klip w Firefoksie na Androida i stuknąć w ikonę „wyślij na urządzenie” umieszczoną obok adresu URL i przycisków nawigacyjnych. Wtedy pojawi się lista podłączonych urządzeń Roku lub Chromecast dostępnych w danej sieci WiFi. Wybierz urządzenie i prześlij swoje wideo.

send-to-device-icon

 

Ikona „Wyślij na urządzenie” w Firefoksie na Androida

 
Możesz wybrać treści, które chcesz wyświetlić na telewizorze oraz odtwarzać, zatrzymywać i wyłączać filmy, korzystając z przycisków nawigacyjnych w Firefoksie na Adroida. Przyciski pojawiają się na dole ekranu smartfona podczas przesyłania materiału wideo i są widoczne przez cały czas odtwarzania filmu, nawet gdy przejdziesz na inną kartę czy otworzysz nową stronę.

Roku-Streaming-Player 

Pasek z przyciskami nawigacyjnymi (Roku) w Firefoksie na Androida

 
Ponadto od teraz Firefox na Androida jest dostępny w językach aragońskim, fryzyjskim i kazachskim.
 
Więcej informacji: