Kategorie: Firefox

Odświeżony wygląd Firefoksa w Windows 10 oraz bezpieczniejsze dodatki

Od dziś wszystkie funkcje Firefoksa dostępne są w Windows 10 wraz z nowym, odświeżonym wyglądem oraz sposobem na zachowanie swojej domyślnej wyszukiwarki. 

Nowy wygląd Firefoksa dla Windows 10
Użytkownicy mogą już pobrać lub uaktualnić Firefoksa do najnowszej wersji i zobaczyć jego odświeżony wygląd w Windows 10. Przede wszystkim zoptymalizowano interfejs, ale osoby korzystające z przeglądarki dostrzegą również większe, bardziej wyraźne elementy graficzne oraz więcej przestrzeni do przeglądania sieci. Praca nad tą wersją Firefoksa sprawiła nam dużo przyjemności i mamy nadzieję, że użytkownikom spodoba się nowy wygląd.
 w10-manifesto-pl
 
Osoby, które uaktualnią system do Windows 10 lub kupią urządzenie z tym systemem, jako domyślną przeglądarkę będą miały ustawiony program Microsoft Edge. Opracowaliśmy więc materiały, które pomogą użytkownikom przywrócić Firefoksa jako domyślną przeglądarkę w Windows 10.
 
Firefox daje również więcej możliwości wyboru podczas korzystania z pola wyszukiwania na pasku zadań w Windows 10. System pozwala użytkownikom korzystać z domyślnej przeglądarki, ale wyniki wyszukiwania wyświetlane są w wyszukiwarce Microsoft Bing. Natomiast osoby, które ustawią Firefoksa jako domyślną przeglądarkę dla Windows 10, mogą przeglądać te wyniki w domyślnej wyszukiwarce, którą wybrali w Firefoksie. 
 
Dodatki stron trzecich bezpieczniejsze w Firefoksie
Dodatki są kolejnym ważnym aspektem, który ilustruje, w jaki sposób użytkownicy mogą kontrolować i personalizować Firefoksa. Dają one nieograniczone możliwości dostosowywania wyglądu i funkcjonalności przeglądarki, ale dziś chcemy również pozwolić użytkownikom bezpiecznie korzystać z dodatków. Ogłosiliśmy wprowadzenie procesu certyfikacji dodatków, który bazuje na wytycznych dostarczonych przez nas ich twórcom. 
W kolejnych wydaniach Firefoksa, każdy dodatek, który nie przejdzie pomyślnie certyfikacji zostanie domyślnie wyłączony. Od dziś, wyświetlane będą ostrzeżenia przy takich dodatkach, ale nie będą one jeszcze wyłączane automatycznie. Te ostrzeżenia będą informować użytkowników o dodatkach, które nie zostały certyfikowane przez Mozillę. Obecnie pracujemy z twórcami dodatków, aby pomóc im spełnić nasze standardy i sprawić by były bezpieczne. 
 
 
Więcej informacji: