Kategorie: Firefox

Najnowsze wydanie Firefoksa: większe wsparcie dla wieloprocesowości oraz nowe funkcje dla wersji desktopowej i na Androida

Przez ostatnie tygodnie ciężko pracowaliśmy nad najnowszą wersją Firefoksa, aby zapewniła jak najlepsze doświadczenia użytkownikom wersji desktopowej i na Androida.

Rozszerzamy wsparcie dla wersji wieloprocesorowej

W zeszłym miesiącu rozpoczęliśmy najważniejszą zmianę w historii naszej przeglądarki, dodając obsługę wieloprocesowości co oznacza, że Firefox jest bardziej responsywny i działa dużo płynniej. Nasze testy pokazują, że jego wydajność wzrosła o 400%.

W pierwszej fazie do wielowątkowości mieli dostęp tylko użytkownicy nieużywający dodatków. W tym wydaniu rozszerzyliśmy wsparcie o podstawowy zestaw kompatybilnych dodatków. W 2017 roku wszyscy użytkownicy Firefoksa otrzymają wsparcie dla wielu procesów.

Ulepszenia desktopowej wersji Trybu Czytelnika

W najnowszym wydaniu w Trybie Czytelnika zaszły dwie duże zmiany – usunęliśmy zbędne przyciski, reklamy i zdjęcia w tle oraz zmieniliśmy rozmiar czcionki, kontrast i układ strony, uzyskując lepszą czytelność. Dodaliśmy też opcję czytania tekstu na głos, co oznacza że Tryb Czytelnika przeczyta Twoje ulubione artykuły, w międzyczasie pozwalając Ci na jednoczesne przeglądanie stron.

Zwiększyliśmy też możliwości indywidualnego dostosowania Trybu Czytelnika, dzięki czemu możesz zmienić rozmiar i czcionkę tekstu oraz wybrać głos. A jeśli jesteś nocnym markiem możesz czytać w ciemnościach zmieniając tryb z jasnego na ciemny.

Wyświetlanie stron w trybie offline na Androidzie

Jeśli nie masz dostępu do internetu lub Twoje połączenie nie jest stabilne, wybrane strony z historii przeglądania będziesz mógł przeglądać w trybie offline. Funkcja działa z wieloma stronami, jednak zależy od specyfikacji Twojego urządzenia. Wypróbuj ją otwierając Firefoksa kiedy Twój telefon jest w trybie samolotowym.

english-ff49-cache-offline-content-screenshot_20160907-104644-29525245795_2b6324f467_o

Firefox na Androida w trybie offline

Kontynuujemy nasze prace nad aktualizacjami i nowymi funkcjami, które czynią korzystanie z Firefoksa jeszcze lepszym. Pobierz najnowsze wydanie przeglądarki w wersji desktopowej i na Androida i daj nam znać, co myślisz.