Kategorie: Firefox Mobile

Firefox dla systemu Android oferuje nowy wygląd i narzędzia dla deweloperów

Firefox dla systemu Android oferuje nowy wygląd i narzędzia, pozwalające deweloperom tworzyć bogate mobilne aplikacje

Mozilla, globalna organizacja non profit, której celem jest poprawianie jakości Sieci, wydała dziś nową wersję przeglądarki Firefox dla systemu Android. Wydanie to zawiera odświeżony interfejs oraz nowe narzędzia dla deweloperów, ułatwiające budowanie interaktywnych, mobilnych aplikacji i stron internetowych.

Firefox dla systemu Android daje użytkownikom prosty dostęp do znanej i lubianej przeglądarki, a dzięki specjalnemu wyglądowi można bez problemu skupić uwagę na odwiedzanych stronach. Interfejs został dostosowany do wyglądu i obsługi platformy Android, a czcionki i przyciski zostały zoptymalizowane pod tablety. Dodatkowa optymalizacja i wsparcie dla tabletów planowana jest w przyszłych wydaniach.

Nowa strona powitalna pomaga użytkownikom w odkrywaniu narzędzi i funkcjonalności przeglądarki (takich jak Firefox Sync, dodatki, przeglądanie w kartach i zakładki), które dla wygody umieszczono w bocznych panelach. Usprawnione renderowanie grafiki w nowym Firefoksie dla systemu Android daje użytkownikom szybsze przybliżanie, wyrazisty tekst oraz zmniejszoną “pikselację.”

Firefox dla systemu Android wzbogacono o wsparcie dla narzędzi ułatwiających deweloperom tworzenie ciekawych, zaawansowanych mobilnych aplikacji i stron internetowych. Dzięki API zdarzeń “single-touch” deweloperzy mogą budować aplikacje, które wykrywają zdarzenia dotykowe i gesty. Teraz mobilne aplikacje sieciowe, które umożliwiają wędrowanie po mapie za pomocą ruchu palca bądź gry internetowe, w których przesunięcie palca powoduje machnięcie kijem baseballowym, są w naszym zasięgu. Wsparcie dla zdarzeń “multi-touch” będzie dodane w przyszłych wydaniach.

API IndexedDB udostępnia deweloperom lokalną pamięć dyskową danych w Firefoksie, aby tworzone aplikacje, strony oraz niewymagające restartu dodatki były dostępne offline. Dzięki temu poprawia się wydajność, zmniejsza się zużycie danych oraz użytkownicy otrzymują możliwość mobilnego korzystania z aplikacji internetowych, bez podlączenia do Sieci.

Odwiedź Android Market, aby pobrać najnowszą aktualizację Firefoksa na swoje urządzenie z systemem Android. Użytkownicy z zainstalowanym Firefoksem dla systemu Android otrzymają powiadomienie proszące ich o aktualizację do najnowszej wersji.

Więcej informacji:

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Dodaj komentarz