Kategorie: Firefox

Nowe funkcje bezpieczeństwa i narzędzia deweloperskie w Firefoksie

Firefox zawiera teraz nowe funkcje zwiększające bezpieczeństwo surfowania w Sieci oraz podnoszące potencjał aplikacji, takich jak gry internetowe.

Nowy Firefox automatycznie zabezpiecza zapytania i wyniki wyszukiwania w Google, chroniąc dane użytkowników przed wglądem przez niepowołane osoby, np. administratorów sieci, podczas korzystania z publicznych lub współdzielonych sieci WiFi. Obecnie Google jest jedyną wyszukiwarką zezwalającą Firefoksowi na prywatne wyszukiwanie, ale mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli zaoferować tę funkcję także w innych wyszukiwarkach.

W nowym Firefoksie łatwiej jest potwierdzić tożsamość strony, dzięki zmienionemu sposobowi wyświetlania ikony po lewej stronie adresu URL.

Programistów ucieszy fakt, że Firefox wspiera teraz Pointer Lock API, dzięki czemu aplikacje, w tym gry online, gwarantują użytkownikom większą kontrolę nad myszką. Firefox również wspiera natywny tryb pełnoekranowy w systemie OS X Lion 10.7, sprawiając, że oglądanie filmów i gra w gry wideo, takie jak BrowserQuest Mozilli, stają się przyjemniejsze.

Więcej informacji: