Kategorie: Firefox Mobile

Firefox dla systemu Android jest dostępny na miliony nowych telefonów

Firefox dla systemu Android od teraz wspiera miliony nowych urządzeń, w tym HTC Status, HTC ChaCha, Samsung Galaxy Ace, Motorola Fire XT oraz LG Optimus Q.

Do tej pory, Firefox na Androida oferował wsparcie dla telefonów działających pod systemem Android w wersji 2.2 i wyższych, wyposażonych w procesor ARMv7. Teraz, Firefox na Androida wspiera również urządzenia posiadające procesory ARMv6.

Misją Mozilli jest udostępnienie Sieci jak największej liczbie osób. Biorą pod uwagę fakt, że mniej więcej połowa spośród obecnie używanych 500 milionów telefonów z systemem Android działa na procesorach ARMv6, jest to istotny krok w kierunku zwiększania dostępu do otwartej Sieci.

Co więcej, Firefox na Androida wprowadza nowe funkcjonalności ułatwiające przeglądanie Sieci niedowidzącym osobom. Firefox na Androida jest zintegrowany z TalkBack, czytnikiem ekranu Androida – bez konieczności dodatkowych konfiguracji czy instalacji.

Firefox wspiera również zaawansowane funkcjonalności dostępu ostatnio wprowadzone do systemu Android, takie jak: Explore by Touch czy Gesture Navigation. Explore by Touch to funkcja ułatwiająca niedowidzącym osobom przeglądanie Sieci, opierając się na mowie, dźwiękach i wibracjach.

Więcej informacji: