Kategorie: Firefox

Firefox wprowadza nowe Social API oraz przedstawia pierwszą formę integracji z Facebookiem

Firefox wprowadza nowe Social API oraz przedstawia społeczną integrację z Facebook Messengerem dla Firefoksa.

Podobnie jak standard OpenSearch, nowe Social API od Mozilli pozwala w wygodny sposób zintegrować serwisy społecznościowe z Firefoksem, dzięki czemu korzystanie z Sieci staje się jeszcze prostsze. Social API zawiera takie funkcje jak społecznościowy pasek boczny, przyciski powiadamiające na pasku narzędzi oraz możliwość łatwego komunikowania się ze znajomymi, niezależnie od tego co aktualnie robisz w Sieci.

Wraz z integracją mediów społecznościowych z Firefoksem przy pomocy paska bocznego Social API, w łatwiejszy niż do tej pory sposób będziesz mógł utrzymywać kontakt ze swoimi przyjaciółmi oraz rodziną, bez konieczności przełączania się lub otwierania nowych kart. Możesz być połączony ze swoimi ulubionymi serwisami społecznościowymi nawet gdy surfujesz po Internecie, oglądasz filmy wideo lub grasz w gry.

Dziś prezentujemy naszą pierwszą integrację społecznościową z Facebook Messengerem dla Firefoksa. Aby ją przetestować wystarczy zainstalować najnowszą wersję Firefoksa, a następnie odwiedzić stronę Facebook Messenger dla Firefoksa i kliknąć „Włącz.”

Po uruchomieniu tej funkcji w przeglądarce pojawi się społecznościowy pasek boczny z Twoim czatem z Facebooka oraz z informacjami o aktualnościach, takich jak nowe komentarze lub oznaczenia na zdjęciach. Zostaniesz również powiadomiony o nowych wiadomościach czy prośbach o dodanie do znajomych, na które będziesz mógł odpowiedzieć bezpośrednio z paska narzędzi Firefoksa.

Obecnie Social API to pierwszy krok do uczynienia Firefoksa bardziej społecznościowym. Wkrótce dodamy obsługę większej liczby funkcji oraz usługodawców. Słuchamy również opinii naszych użytkowników, aby zrozumieć jak możemy sprawić, żeby Firefox lepiej wspierał ich aktywności w sieciach społecznościowych.

Więcej szczegółów:

Firefox:

  • Z przeglądarki internetowej Firefox korzystają setki milionów osób na całym świecie, a jako że serwisy społecznościowe stały się kluczowym elementem spędzania czasu w Sieci, chcemy ułatwić użytkownikom korzystanie z Internetu w oczekiwany przez nich sposób.
  • Ludzie odwiedzają strony społecznościowe w ciągu całego dnia, aby porozmawiać ze znajomymi i być na bieżąco z interesującymi ich aktualnościami. Czas spędzany na stronach społecznościowych to 20% całego czasu jaki poświęcamy na surfowanie po Internecie.

Facebook Messenger dla Firefoksa:

  • Dzięki Facebook Messengerowi dla Firefoksa możesz rozmawiać ze znajomymi i otrzymywać powiadomienia o ich statusie, bez względu na to co robisz w Sieci, bez konieczności przełączania się lub otwierania nowej karty.
  • Możesz rozmawiać ze znajomymi i rodziną jednocześnie robiąc zakupy online, dopingując swojej ulubionej drużynie, oglądając wideo czy po prostu surfując po Internecie.
  • Jeżeli akurat nie masz ochoty na korzystanie z usług społecznościowych, możesz w prosty sposób ukryć pasek boczny lub wyłączyć tę funkcję.

Mozilla i Social API:

  • Mozilla to organizacja non-profit, której misją jest promowanie otwartości, innowacji i równych szans w Sieci. Jesteśmy bardzo ciekawi tego, co zbudują programiści korzystając z naszego Social API.
  • Chcemy stworzyć społecznościowy standard dla Sieci, aby otworzyć przed programistami więcej możliwości oraz dać użytkownikom więcej opcji wyboru, podobnie jak miało to miejsce w przypadku OpenSearch.
  • Wyobraź sobie korzystanie z paska bocznego Firefoksa, przycisków na pasku narzędzi, a nawet przycisków na Inteligentnym Pasku Adresu do pobierania informacji, słuchania muzyki, zarządzania finansami, pocztą e-mail, projektami grupowymi i nie tylko.