Kategorie: Firefox

Pomóż testować nową betę Firefoksa: szybszego i prostszego w dostosowaniu

Dzisiejsze wydanie bety Firefoksa wprowadza usprawnioną funkcję synchronizacji opartą o Firefox Accounts, nowy tryb dostosowywania przeglądarki, nowe menu Firefoksa i uproszczony interfejs użytkownika.

Już teraz można testować nową usługę Firefox Sync na systemach Windows, Mac, Linux i Android, tworząc konto i uzyskując bezpieczny i prosty dostęp do swojego Firefoksa w dowolnym miejscu. Nowy Firefox Sync ułatwia konfigurację synchronizacji na wielu urządzeniach, jednocześnie zapewniając szyfrowanie treści.

1. Sync-(pl)

Dzięki nowemu trybowi dostosowywania, dopasowanie Firefoksa do swoich indywidualnych wymagań jest jeszcze prostsze. Aby przejść do trybu dostosowywania wystarczy kliknąć w nowy przycisk Menu”, a następnie wybrać Dostosuj”. Z tego poziomu można ręcznie przeciągać swoje ulubione funkcje, dodatki i narzędzia w dowolne miejsce w interfejsie przeglądarki. Ułatwia to dostęp do najczęściej wykorzystywanych funkcji.

2. customize-(pl)

Dzięki trybowi dostosowywania personalizacja każdego aspektu przeglądania Sieci staje się niezwykle prosta. Dodatkowo, w nowym panelu menu w jednym miejscu zgromadzone są wszystkie narzędzia przeglądarki, ulubione funkcje i dodatki. Znajdziemy tam między innymi takie polecenia jak kopiuj/wklej, drukuj, zapisz czy widok pełnoekranowy. Pobierając nowy dodatek do Firefoksa będzie można dodać go do tego panelu, aby mieć dostęp do wszystkich dodatków w jednym miejscu w przeglądarce.

3. Firefox-Menu-Mac-(pl)

Przeprojektowaliśmy wygląd Firefoksa, aby ułatwić użytkownikom uzyskanie szybkiego dostępu do treści internetowych. Zmieniliśmy strukturę i funkcjonalność kart, aby użytkownicy mogli skupić się na przeglądanych treściach. Karty mają teraz uproszczony kształt, są umieszczone wyżej w oknie przeglądarki, a te z nich, które nie są aktualnie w użyciu, wtapiają się w tło. Przesunęliśmy też listę zakładek obok przycisku nowej zakładki (ikona gwiazdki) na pasku narzędzi Firefoksa, ułatwiając zapisywanie ulubionych stron.

Firefoksowi zaufało ponad pół miliarda użytkowników na całym świecie i jest nam niezmiernie miło, że możemy udostępnić nową wersję beta do testów. Czekamy na Wasze opinie tutaj.

Więcej informacji: