Kategorie: Firefox Mobile

Spersonalizuj Firefoksa na Androida: Zmieniaj języki, dostosuj ekran domowy i wyczyść historię

Tworzymy Firefoksa na Androida tak, aby użytkownicy mogli spersonalizować swoją przeglądarkę i w szybki a zarazem bezpieczny sposób uzyskać interesujące ich treści, bez względu na to, gdzie się znajdują.

Teraz użytkownicy mogą korzystać z Firefoksa w jednym z 55 języków, bez względu na to, którą wersję językową pobrali. Dzięki nowej funkcji przełączania języka można w łatwy sposób zmienić język przeglądarki, bez konieczności restartowania jej. Użytkownicy mogą przełączać się między wszystkimi wersjami językowymi dostępnymi na Firefoksa dla Androida niezależnie od tego, jaki język obsługuje ich urządzenie. Dziś do tej listy dołączyły: armeński, baskijski, język ful, gaelicki szkocki, islandzki i walijski.

PL language

Dostosuj strony ekranu domowego

Do tej pory użytkownicy mogli spersonalizować ekrany historii, wybranych stron, list do przeczytania i zakładek. Teraz Firefox na Androida zawiera ekrany domowe, umożliwiające bezpośredni dostęp do treści między innymi z Instagrama, Pocket, Vimeo i Wikipedii.

Nate Weiner, CEO Pocket, powiedział: „Firefox na Androida jest najlepszą mobilną przeglądarką do szybkiego zapisywania artykułów, filmów wideo i odnośników do aplikacji Pocket. Dzięki nowemu ekranowi domowemu z Pocket Hits, użytkownicy uzyskują łatwy dostęp do zbioru najczęściej zapisywanych i udostępnianych w Pocket treści”.
Nowe ekrany domowe można porównać do dodatków do przeglądarki, które ułatwiają dostęp do najważniejszcych dla użytkownika treści. Można nimi zarządzać z poziomu menu ustawień.

Wyczyść historię

Teraz korzystanie z sieci w bezpieczny i chroniący prywatność sposób jest jeszcze łatwiejsze, dzięki opcji szybkiego usuwania historii po każdej sesji przeglądania. Aby wyczyścić historię wystarczy stuknąć w polecenie „wyczyść historię przeglądania” na dole ekranu domowego historii.

Clear history - Polish

 

Firefox Sync

Firefox Sync umożliwia użytkownikom łatwy dostęp do ich zakładek, haseł, otwartych kart i innych danych z przeglądarki Firefox na dowolnym komputerze, smartfonie czy tablecie. Osoby, które jeszcze nie korzystają z synchronizacji Firefoksa mogą w prosty sposób skonfigurować usługę. Wystarczy stuknąć w ikonę synchronizacji na górze paska kart, a Firefox krok po kroku przeprowadzi użytkownika przez proces zakładania konta.

PL Sync