Kategorie: Firefox

Firefox Hello – Rozmowy wideo tak proste jak spotkania w cztery oczy

Nawiązywanie połączeń wideo powinno być tak proste jak rozmowa w cztery oczy. Jednak tak nie jest. Aby zacząć rozmowę wideo należy podać adres e-mail, założyć konto, udostępnić prywatne informacje oraz pobrać specjalne oprogramowanie.

Aby temu zaradzić niedawno wprowadziliśmy Firefox Hello, pierwszy wbudowany w przeglądarkę, globalny system komunikacji.

Teraz upraszczamy proces nawiązywania połączeń, eliminując kilka kroków. Po odnalezieniu ikony Hello na pasku menu lub panelu dostosowywania wystarczy kliknąć przycisk „Rozpocznij rozmowę”, aby rozpocząć pierwsze połączenie. Po nawiązaniu połączenia, użytkownikowi zostanie wyświetlone okno z widokiem z jego kamery, aż zaproszona osoba kliknie otrzymany odnośnik i dołączy do rozmowy. Podczas oczekiwania użytkownik może kontynuować przeglądanie sieci. Hello poinformuje użytkownika, gdy jego rozmówca się połączy. Ikona Hello zmieni kolor na niebieski, a użytkownik usłyszy dźwięk powiadomienia. W najbliższych tygodniach Firefox Hello pojawi się w prawym górnym rogu przeglądarki Firefox.
 

Każde okno rozmowy ma własny adres URL, ułatwiający komunikację (audio lub wideo) między obiema stronami. Użytkownik może utworzyć wiele rozmów i nadać im różne nazwy. Dzięki temu łatwiej jest połączyć się z osobami, z którymi często się komunikujemy, bez potrzeby tworzenia nowych odnośników. Nie trzeba zakładać specjalnego konta czy udostępniać prywatnych informacji. Przykładowo użytkownik może stworzyć rozmowę o nazwie „praca” dla cotygodniowych konwersacji z pracownikiem oraz inną nazwaną „czas z rodziną” dla regularnych rozmów z najbliższymi. Zapisane rozmowy zawsze będą pod ręką.
 
 
Firefox-HelloOkno rozmowy w Firefox Hello

Aby skontaktować się z kimś bezpośrednio, wystarczy że obie strony mają założone konto Firefox Account. W takim wypadku do osób, które są online można zadzwonić bezpośrednio z przeglądarki Firefox. Użytkownik może zalogować się do konta Firefox Account na każdym używanym przez siebie komputerze, aby móc korzystać z tej opcji zarówno w domu, jak i w pracy. Osoby, które mają konto Google mogą łatwo przenieść zachowane tam kontakty do książki adresowej Hello. Wystarczy wybrać polecenie „Importuj kontakty” z poziomu książki adresowej oraz zalogować się do konta Google. 
 
Wspólne korzystanie z Sieci

Rozwijamy Firefox Hello wspólnie z naszym partnerem, firmą Telefónica, korzystając z technologii TokBox i prezentujemy pierwsze efekty tej współpracy. Naszym celem jest, aby Firefox Hello stał się kompletnym narzędziem do komunikacji w Sieci. Już wkrótce będziemy testować nowe funkcjonalności, takie jak współdzielenie ekranu i współpraca online, dzięki którym wideokonferencje mogą być bardziej produktywne. Od planowania wspólnych wakacji po granie w gry online. Możliwości są ogromne.

Nawiązywanie połączeń wideo, aplikacje sieciowe i zintegrowane social media w Firefoksie sprawiają, że użytkownicy mogą czerpać jeszcze więcej przyjemności z korzystania z Sieci. Więcej informacji na ten temat we wpisie na blogu.