Kategorie: Ogólny

MWC 2015: Najnowsze urządzenia z Firefox OS oraz nowe projekty Mozilli

Na stoisku Mozilli zaprezentowane zostaną telewizory i telefony z systemem Firefox OS, a także prototyp płatności NFC. Przedstawiciele Mozilli opowiedzą o prywatności, innowacjach i przyszłości Internetu. 

Panasonic zaprezentował nową linię telewizorów 4K Ultra HD z systemem Firefox OS na dzisiejszej konferencji we Frankfurcie. Telewizor 4K UHD LED VIERA, który do sprzedaży trafi na wiosnę, będzie można zobaczyć na stoisku Mozilli na tegorocznym MWC w Barcelonie. Podobnie jak w zeszłym roku, osoby zainteresowane systemem Firefox OS zapraszamy do Hali 3 na stoisko 3C30, tuż obok głównych operatorów i producentów urządzeń.

mozilla

Oprócz telewizora Panasonic i najnowszego smartfona z Firefox OS zwiedzający będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o innowacyjnych projektach Mozilli podczas prezentacji „Fox Den” na stoisku. A oto jeden przykład:

Mozilla we współpracy ze swoimi partnerami – Deutsche Telekom Innovation Labs (centra w Silicon Valley i Berlinie) i T-Mobile Polska – stworzyła projekt wykorzystywania modułu NFC w Firefox OS, który umożliwi obsługę aplikacji takich jak mobilne płatności, usługi transportowe, dostęp do drzwi i korzystanie z mediów społecznościowych.
Demo mobilnego portfela działającego w oparciu o technologię MasterCard® Contactless oraz funkcji niezwiązanych z płatnościami będzie można zobaczyć podczas prezentacji „FoxDen”.

Odwiedź www.firefoxos.com/mwc, aby zobaczyć całą listę tematów prezentacji „Fox Den”.

mozilla 2

Plan prezentacji i paneli dyskusyjnych:

Przedstawiciele Mozilli o najnowszych trendach na rynku urządzeń mobilnych:

„Cyfrowe włączenie: Udostępnienie mobilnego Internetu kolejnemu miliardowi ludzi” – seminarium

Mark Surman, Executive Director Fundacji Mozilla poprowadzi seminarium o barierach i szansach w zakresie wzrostu łączności mobilnej na rozwijających się rynkach, szczególnie na obszarach wiejskich.
Czas: poniedziałek, 2 marca 12:00 – 13:30 CET
Miejsce: GSMA Seminar Theatre CC1.1

„Zapewnienie prywatności użytkowników w cyberprzestrzeni” – panel dyskusyjny

Denelle Dixon-Thayer, SVP of business and legal affairs w Mozilli weźmie udział w sesji na temat prywatności użytkowników w sieci.
Czas: poniedziałek, 2 marca 16:00 – 17:30 CET
Miejsce: Hala 4, Audytorium 3

”Innowacje w zakresie włączenia” – panel dyskusyjny

Mitchell Baker, Mozilla Executive Chairwoman and Co-Founder,opowie o tym, jak telefony komórkowe będą wzmacniały pozycję jednostek i społeczności.
Czas: wtorek, 3 marca 11:15 – 12:45 CET
Miejsce: Hala 4, Audytorium 1 (główna hala konferencji)

„Połączeni obywatele, zarządzanie kryzysem” – panel dyskusyjny

Mark Surman, Executive Director Fundacji Mozilla, weźmie udział w dyskusji o tym, jaką rolę pełnią mobilne technologie w znajdowaniu rozwiązań dla najważniejszych problemów humanitarnych, z którymi zmaga się dzisiejsze społeczeństwo.
Czas: wtorek, 3 marca 14:00 – 15:30 CET
Miejsce: Hala 4, Audytorium 2

„Przyszłość Internetu” – panel dyskusyjny

Andreas Gal, CTO w Mozilli, weźmie udział w sesji o przyszłości Internetu, w której liderzy branży podejmą debatę na temat neutralności sieci.
Czas: środa, 4 marca 15:15 – 16:15 CET
Miejsce: Hala 4, Audytorium 5

Więcej informacji:

● Odwiedź Mozillę i przetestuj Firefox OS w Hali 3, stoisko 3C30, w Fira Gran Via w Barcelonie od 2 do 5 marca 2015.
● Aby dowiedzieć się więcej o Mozilli na MWC, odwiedź: www.firefoxos.com/mwc[3]
● Aby dowiedzieć się więcej lub umówić się na wywiad podczas targów prosimy o kontakt pod adresem: press@mozilla.com.
● Dodatkowe materiały, takie jak zdjęcia w wysokiej rozdzielczości i filmy b-roll można znaleźć na stronie: https://blog.mozilla.org/press.

O Mozilli

Mozilla od ponad dekady jest pionierem innowacyjnych rozwiązań i obrońcą wolności w Internecie. Tworzymy i promujemy otwarte standardy, umożliwiające innowacje i rozwój Sieci jako platformy dostępnej dla wszystkich. Dziś 500 milionów użytkowników używają przeglądarki Mozilla Firefox, aby w najwygodniejszy dla siebie sposób korzystać z Internetu na komputerach, tabletach i telefonach komórkowych. Dzięki Firefox OS i Firefox Marketplace Mozilla rozwija mobilny ekosystem w całości zbudowany na otwartych standardach sieciowych, uniezależniając mobilnych dostawców, producentów, deweloperów i użytkowników od ograniczeń typowych dla platform własnościowych. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do odwiedzenia strony: www.mozilla.org