Kategorie: Firefox

Firefox oferuje jeszcze lepsze przeglądanie prywatne

Tracking Protection (ochrona przed śledzieniem) jest najnowszą funkcją dodaną do prywatnego przeglądania w Firefoksie, która ogranicza ilość danych jakie zbierają o nas niepożądane strony. Stworzyliśmy taką możliwość, ponieważ chcemy dać użytkownikom wybór i kontrolę nad ich aktywnością w Sieci. Dodając Tracking Protection do naszej przeglądarki wychodzimy na prowadzenie pod względem bezpieczeństwa danych użytkowników. Chrome, Safari, Microsoft Edge czy Internet Explorer – żadna z tych przeglądarek nie daje takich możliwości ochrony jak Firefox.

Więcej o przeglądaniu prywatnym z ochroną przed śledzeniem w Firefoksie można dowiedzieć się z tego wideo:

 

Przeglądanie prywatne z ochroną przed śledzeniem

Na początku tryb prywatnego przeglądania w Firefoksie chronił prywatność użytkowników poprzez niezapisane pliki cookie i historię odwiedzanych stron. Jednak korzystając z Internetu nieświadomie dzielimy się informacjami o sobie z niepożądanymi stronami, które działają poza aktualnie oglądanymi witrynami, nawet wtedy gdy używamy przeglądarki w trybie prywatnym. Tak było do dzisiaj.

Prywatne przeglądanie z Tracking Protection w Firefoksie dla Windows, OS X, Androida i Linuksa blokuje treści takie jak reklamy, trackery i odnośniki do mediów społecznościowych, które mogą zbierać informacje o użytkownikach bez ich wiedzy.

welcome-pl

Przedstawiamy też nowe Centrum Kontroli w Firefoksie, gdzie zarządzanie ochroną i prywatnością zebrane zostało w jednym miejscu. Strony mogą wyglądać na wadliwe, w sytuacji gdy elementy śledzące są zablokowane. Wystarczy wówczas wyłączyć ochronę przed śledzeniem dla danej strony.

Nowe deweloperskie wydanie Firefoksa

Od dzisiaj w deweloperskiej wersji Firefoksa będą dostępne nowe narzędzia, między innymi narzędzia do edycji wizualnej.

Product-Page-Hero-Image

Aby pokazać projektantom, jak mogą wykorzystywać nowe narzędzia, stworzyliśmy przewodnik o nazwie „DevTools”.

Jesteśmy przekonani, że nowe funkcje dostępne w wersji dla deweloperów sprawiają, że tworzenie animacji bardziej przypomina tworzenie filmu niż pisanie kodu – ale to ocenicie sami! Dave Camp, Firefox Engineering Director pisze więcej o nowym wydaniu na blogu Mozilla Hacks.

Miłego korzystania z nowego Firefoksa!

Więcej informacji: