Kategorie: Firefox

Firefox daje Ci więcej kontroli nad danymi w prywatnym przeglądaniu

Dziś dajemy Wam więcej kontroli nad danymi, którymi dzielicie się w Firefoksie, dzięki możliwości zablokowania dodatkowych trackerów w prywatnym przeglądaniu z Tracking Protection.

en-changelist

Ostatnio wprowadziliśmy prywatne przeglądanie z Tracking Protection, aby dać Wam kontrolę nad danymi, które gromadzą niepożądane strony. Lista zablokowanych trackerów opiera się na zestawieniu, które dostarczył nasz partner – firma Disconnect. Podstawowa lista ustawiona jest jako domyślna w prywatnym przeglądaniu i chroni przed reklamami czy odnośnikami do mediów społecznościowych. Jeśli chcecie jeszcze lepiej chronić się przed śledzeniem, Firefox pozwala teraz wybrać listę, która zablokuje trackery znajdujące się często w filmikach, zdjęciach czy treściach osadzonych. Używanie jej wiąże się jednak z kompromisem – Disconnect dostało zgłoszenia od użytkowników, że niektóre strony przestały prawidłowo działać.

Teraz testujemy rozwiązanie na naszym kanale Nightly i analizujemy sugestie użytkowników.

 Firefox w wersji 64-bitowej na Windows już dostępny

Dzisiaj udostępniamy Firefoksa w wersji 64-bitowej na Windows, aby zapewnić użytkownikom tego systemu lepszą wydajność gier i aplikacji. Z przeglądarki będą mogli korzystać użytkownicy Windows 7 i wyżej.

Firefox w wersji 64-bitowej oferuje limitowane wsparcie dla wtyczek, więc niektóre strony wymagające wtyczek, które działały w wersji 32-bitowej mogą teraz nie działać prawidłowo. Jak wcześniej pisaliśmy, Mozilla zamierza usunąć wsparcie dla wtyczek NPAPI w obydwu, 32 i 64-bitowej wersji Firefoksa, przed końcem 2016 roku.

Aby zainstalować Firefoksa w wersji 64-bitowej na Windows wejdź tutaj.

Liczymy na Wasze sugestie co możemy jeszcze usprawnić w Firefoksie w wersji 64-bitowej.

Więcej informacji: