Kategorie: Firefox OS

Firefox OS w nowych telewizorach Panasonic UHD na CES

Panasonic ogłosił, że nowe telewizory Panasonic DX900 UHD będą oparte na systemie Firefox OS. Pierwszy na świecie telewizor LED LCD o parametrach Ultra HD Premium został zaprezentowany dziś na Consumer Electronics Show (CES) 2016.

Telewizory Panasonic z systemem Firefox OS są już dostępne na całym świecie umożliwiając konsumentom wyszukiwanie ulubionych kanałów, aplikacji, filmów, stron i innych treści oraz zapisywanie ich na ekranie telewizora.

1.home

Najnowsza wersja Firefox OS (2.5) oferuje wiele nowych funkcji i obecnie mogą z niej korzystać partnerzy i deweloperzy. Aktualizacja będzie dostępna w telewizorach Panasonic DX900 UHD jeszcze w tym roku.

Wraz z najnowszą wesją pojawi się nowy sposób wyszukiwania aplikacji sieciowych i zapisywania ich na telewizorze. Firmy takie jak Vimeo, iHeartRadio, Atari, AOL, Giphy i Hubii pracują z Mozillą by zapewnić użytkownikom zoptymalizowane aplikacje sieciowe w telewizorach.

Mozilla i Panasonic współpracują od 2014 roku, a ich celem jest zapewnienie użytkownikom możliwości intuicyjnego i zoptymalizowanego korzystania z otwartej Sieci.

W celu stworzenia optymalnego środowiska połączonych urządzeń niezbędne jest zbudowanie otwartej i niezależnej platformy, która będzie alternatywą dla tych dostępnych obecnie. Będziemy kontynuować naszą współpracę z partnerami, deweloperami, producentami i społecznością, która dzieli nasze wartości, ponieważ ich wsparcie jest kluczem do sukcesu. Partnerstwo z firmą Panasonic przy tworzeniu telewizorów z systemem Firefox OS jest ważną częścią tych działań.

Więcej informacji:

Film demostracyjny Firefox OS Smart TV
Cały wpis na blogu Mozilli
Informacja prasowa firmy Panasonic
Wsześniejsze informacje na temat współpracy