Kategorie: Firefox OS Mobile

Orange wprowadza pierwszy smartfon z Firefox OS w Afryce

Miło nam poinformować, że pierwsze smartfony z Firefox OS weszły do sprzedaży w Senegalu i na Madagaskarze w tym tygodniu. Zgodnie z zapowiedzią Mozilli i Orange na tegorocznym MWC (https://blog.mozilla.org/blog/2015/03/01/firefox-os-proves-flexibility-of-web-ecosystem/), smartfony z Firefox OS będą dostępne na rynkach w Afryce i na Bliskim Wschodzie w tym roku.

„Cieszymy się, że wraz z Orange dajemy użytkownikom na wielu rozwijających się rynkach w Afryce i na Bliskim Wschodzie możliwość korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych” – powiedział Andreas Gal, CTO Mozilli. “Widzę również, że lokalne społeczności Mozilli są pełne entuzjazmu z powodu pojawienia się Firefox OS w ich krajach.”

Firefox OS jest pierwszą otwartą platformą mobilną opartą na technologiach sieciowych, dającą więcej możliwości wyboru i kontroli w branży mobilnej. Dzięki temu Mozilla i Orange dotrzymują obietnicy dostarczenia mobilnego internetu wielu milionom ludzi, którzy wcześniej nie mieli do niego dostępu. Orange oferuje najnowszy telefon z Firefox OS – Orange Klif (http://www.alcatelonetouch.com/global-en/news/pressroom/Latest_Orange_Klif.html#goStar). Ten smartfon 3G jest dostępny wyłącznie sieci Orange.

Orange Klif 3G Volcano Black _HD

 

 

 

 

 

 

 

 

Firefox OS rozszerza swój zasięg w Afryce, a w ciągu najbliższych tygodni Orange wprowadzi telefony z tym systemem w kolejnych krajach. Wcześniej telefony Firefox OS zostały wprowadzone w Afryce Południowej (https://blog.mozilla.org/blog/2015/04/02/firefox-os-arrives-in-south-africa/).