Kategorie: Firefox OS

Firefox OS będzie wspierał nową linię telewizorów Panasonic Ultra HD

Panasonic ogłosił, że Firefox OS będzie wspierał nowe telewizory Panasonic z serii DX UHD. Telewizory Panasonic z systemem Firefox OS są już dostępne na całym świecie. Wyposażone są w intuicyjny, spersonalizowany ekran domowy, który zapewnia szybki dostęp do opcji Live TV, aplikacji i innych urządzeń. Użytkownicy mogą wyszukiwać ulubione kanały, aplikacje, filmy, strony i inne treści oraz zapisywać je na ekranie telewizora.

Co nowego w Firefox OS na telewizory?

Panasonic ma w planach aktualizację telewizorów z serii DX UHD, zaprezentowanych po raz pierwszy w Europie, do najnowszej wersji Firefox OS jeszcze w tym roku. Umożliwi ona przeszukiwanie aplikacji sieciowych i zapisywanie ich na telewizorze. Firefox OS będzie zawierał aplikacje z treściami zoptymalizowanymi pod kątem telewizorów, takich jak gry, wiadomości, wideo na żądanie, pogoda i więcej. Dostęp do przeglądanych treści będzie łatwiejszy, bez potrzeby instalacji.

Telewizory Panasonic z serii DX UHD z Firefox OS będą wyposażone w funkcję, która zapewni bezproblemowe korzystanie z Firefoksa na wielu platformach. Funkcja „wyślij do telewizora” umożliwi łatwe przesyłanie treści z Firefoksa na Androida na telewizory wspierane przez Firefox OS.

Mozilla i Panasonic współpracują ze sobą od 2014 roku, aby zapewnić konsumentom intuicyjne, zoptymalizowane doświadczenia i umożliwić im korzystanie z zalet otwartej sieci.

Firefox OS Smart TV Demo Video
Panasonic Convention news announcement