Firefox na iOS szybszy dzięki 3D Touch i innym usprawnieniom

Niedawno udostępniliśmy pierwszą wersję Firefoksa na iOS. Dziś dodajemy do naszej przeglądarki kolejne funkcje. Najnowsze wydanie zawiera usprawnienia, dzięki którym przeglądanie będzie jeszcze prostsze i przyjemniejsze, dostępne za sprawą nowych funkcji sprzętu i oprogramowania iOS.

Firefox na iOS dla iPhone’a 6S i 6S Plus oferuje teraz opcję 3D Touch, dzięki której użytkownicy mają jeszcze szybszy dostęp do często używanych funkcji. Wystarczy nacisnąć ikonę aplikacji Firefox by otworzyć menu Szybki dostęp, które zawiera skróty do opcji „Otwórz ostatnią zakładkę”, „Nowa prywatna karta” oraz „Nowa karta”.

3d-quick-access-pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Firefox na iOS dla iPhone’a 6S i 6S Plus oferuje opcję 3D Touch

Firefox dla iOS obsługuje również funkcję Peek and Pop, która pozwala zobaczyć podgląd karty i szybciej wykonać takie operacje jak „Dodaj do czytelni”, „Kopiuj adres URL” lub „Zamknij kartę”. Użytkownicy nie muszą już klikać na stronę, czekać aż się załaduje i potem klikać jeszcze raz, aby korzystać z często używanych funkcji. Zamiast tego można zobaczyć podgląd treści strony przytrzymując kartę w menu kart, a nastepnie przeciągając ją w górę uzyskując dostęp do skrótów. Jest to szczególnie przydatne podczas korzystania z wielu kart i pomaga szybciej je sortować.

Peek and Pop menu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Firefox dla iOS obsługuje funkcję Peek and Pop

W celu przyspieszenia wyszukiwania w otwartych kartach, Firefox dla iOS pozwala wprowadzić zapytanie bezpośrednio w pasku wyszukiwania Spotlight na iPhone’ie, iPadzie lub iPodzie touch. Można również szukać tekstu na stronie internetowej za pomocą funkcji „Znajdź na stronie” poprzez przytrzymanie fragmentu tekstu lub z menu „Udostępnij”. Łatwiejsze jest również zarządzanie zapamiętanymi danymi do logowania. Można wyszukiwać, filtrować, przeglądać i edytować zapamiętane dane w Ustawieniach bez względu na to czy są przechowywane lokalnie czy zsynchronizowane za pomocą Firefox Accounts.

Po uruchomieniu najnowszej wersji Firefoksa na iOS pojawia się lista wszystkich zmian. Mamy nadzieję, że spodoba Wam się najnowszy, szybszy Firefox na iOS.

Download_on_the_App_Store_Badge_US-UK_135x40