Kategorie: Encryption

Jak każdy użytkownik Internetu może bronić szyfrowania?

W Mozilli wierzymy, że szyfrowanie jest kluczowym elementem Sieci. Sprawia, że Internet jest dla nas bezpiecznym środowiskiem do pracy i rozrywki i czyni Internet wyjątkowym.

Niestety, szyfrowanie jest obecnie zagrożone na całym świecie. Coraz więcej rządów proponuje przepisy, które naruszają bezpieczeństwo użytkowników poprzez osłabienie szyfrowania. Od Francji, przez Australię i Wielką Brytanię, proponowane przez władze działania mogą uniemożliwić prawidłowe szyfrowanie, które chroni użytkowników korzystających z Internetu każdego dnia. Jako dobry przykład można pokazać sprawę firmy Apple, która została poproszona przez FBI o złamanie zabezpieczeń na własnych produktach.

W Mozilli, nasze myśli są z ofiarami ostatnich zamachów w Brukseli i innych miejscach na całym świecie. W obliczu tak przerażających sytuacji trudno jest dyskutować o polityce. Ale kiedy ustawodawcy na całym Kontynencie debatują o tym, jak możemy iść naprzód, nie możemy poddać się strachowi i osłabić szyfrowania. Jest to ważne narzędzie, którego używamy do budowania bezpieczniejszego Internetu.

Najnowsze wideo Mozilli przygotowane w ramach kampanii informującej o szyfrowaniu pokazuje zagrożenia na całym świecie:

Patrzymy jednak w przyszłość z optymizmem – inicjatywy na rzecz otwartego Internetu pokazały, że zmiany na lepsze są możliwe. Dlatego rozpoczęliśmy naszą kampanię edukacyjną. Wiedzieliśmy, że musimy wesprzeć szyfrowanie w najbliższym czasie.

Dzisiaj zwracamy się z prośbą do wszystkich użytkowników, aby zaczęli działać. Podpiszcie stworzoną przez nas deklarację, aby razem z Mozillą zostać mistrzem szyfrowania.

Poprzez dodanie swojego imienia deklarujecie chęć podjęcia kroków, które będą wspierać ideę szyfrowania wtedy, kiedy będzie to najbardziej potrzebne. Dołączasz do obywatelskiego ruchu, którego członkowie będą docierać do polityków, dzielić się oprogramowaniem do szyfrowania oraz wskazówkami. Będziemy potrzebować Waszej pomocy w nadchodzących miesiącach i latach.

Wciąż mamy czas na zabranie głosu i wprowadzenie zmian. Ochrona szyfrowania jest po naszej stronie – mamy nadzieję, że dołączycie do Mozilli. Podzielcie się naszymi materiałami ze znajomymi i dołączcie do ponad 3 milionów ludzi, którzy już wiedzą jak działa szyfrowanie, dlaczego ma znaczenie i dlaczego trzeba je chronić.