Kategorie: Firefox Mobile

Mozilla wydaje Firefoksa 4 dla systemu Android

Mozilla wydaje Firefoksa 4 dla systemu Android, oddając w ręce użytkowników moc i możliwość personalizacji Firefoksa gdziekolwiek się znajdują

Mozilla, globalna organizacja non profit, której celem jest udoskonalanie Internetu, z przyjemnością przedstawia wydanie programu Mozilla Firefox 4 dla systemu Android. Firefox oferuje intuicyjny interfejs, wyjątkowe możliwości personalizacji oraz obsługę nowoczesnych technologii sieciowych. Aby sprawić, by przeglądanie na urządzeniu przenośnym było łatwe i przyjemne, Firefox zapewnia bezproblemowy i bezpieczny dostęp do danych osobistych zarówno z komputera, jak i z komórki, włączając w to historię przeglądania, zakładki, otwarte karty, dane formularzy i hasła.

Firefox dostępny jest w Android Market oraz do pobrania na urządzenia z systemem Maemo. Firefox w wersji mobilnej został wydany w ponad 10 wersjach językowych.

Firefox dla urządzeń przenośnych pozwala użytkownikom korzystać z ulubionych możliwości Firefoksa w każdym miejscu oraz ogranicza konieczność pisania dzięki funkcjom takim jak przeglądanie w kartach, zakładki, dodatki i synchronizacja. Dzięki nowemu, eleganckiemu wyglądowi, ukrywającemu przyciski przęglądarki, gdy nie są używane, użytkownicy mogą skupić się na odwiedzanych stronach. Synchronizacja zapewnia bezproblemowy dostęp do historii przeglądania, zakładek, otwartych kart, danych formularzy i haseł na komputerach oraz urządzeniach przenośnych. Dzięki dodatkom istnieją tysiące sposobów na dostosowanie funkcji i wyglądu mobilnego przeglądania sieci.

Firefox jest do trzech razy szybszy niż domyślna przeglądarka systemu Android. Znaczne ulepszenia w silniku JavaScriptu sprawiają, że wszystko jest w nim szybsze: począwszy od szybkości ładowania stron, poprzez grafikę, aż do ogólnej wydajności.

Firefox dla urządzeń przenośnych zbudowany jest w oparciu o tę samą technologię, co wersja dla komputerów. Dzięki nowoczesnym technologiom sieciowym, jak HTML5, programiści mogą tworzyć bogate, interaktywne aplikacje i strony internetowe. Przejdź na witrynę Web O’ Wonder i sprawdź,w jak niezwykle kreatywny sposób programiści są teraz w stanie wykorzystywać Sieć.

Co nowego w Firefoksie dla systemów Android i Maemo:

Usprawniony interfejs

  • Najważniejsza jest treść: funkcje takie jak karty, dodawanie do zakładek jednym dotknięciem i znikające, gdy nie używane przyciski nawigacji pomagają użytkownikom skupić się na odwiedzanych stronach.

Więcej przeglądania, mniej pisania

  • Inteligentny ekran: pisz mniej dzięki łatwemu dostępowi do historii, zakładek i otwartych kart.
  • Zapisz jako PDF: zachowaj ważne strony, np. wskazówki dojazdu czy karte pokładową, aby móc wyświetlić je w trybie offline.
  • Podziel się stroną: dziel się stronami przy pomocy e-maila, Facebooka, Twittera, Czytnika Google i innych.
  • Dodaj wyszukiwarkę: dostosuj swoją listę wyszukiwarek.

Poufna i bezpieczna synchronizacja

  • Synchronizacja: korzystaj z dostępu do historii inteligentnego paska adresu, zakładek, otwartych kart, haseł, danych formularzy na różnych komputerach i urządzeniach przenośnych z wykorzystaniem bezpiecznego, obustronnego szyfrowania.

Dostosowywanie

  • Firefox oferuje użytkownikom tysiące sposobów na dostosowanie funkcji i wyglądu przy pomocy dodatków.

Nowoczesne narzędzia dla twórców stron:

  • Firefox ulepsza obsługę technologii jak CSS, Canvas i SVG, by umożliwić programistom tworzenie pasjonujących stron internetowych.
  • Obsługa HTML5 w Firefoksie dla systemów Android i Maemo wykorzystuje wyszukiwanie uwzględniające lokalizację, orientację urządzenia, akcelerometr, powiadomienia i inne.
  • Silnik JavaScriptu zawiera nowy kompilator JägerMonkey JIT wraz z ulepszonym interpreterem TraceMonkey JIT i SpiderMonkey, by strony ładowały się szybciej i aplikacje oraz gry internetowe miały lepszą wydajność.

Więcej informacji:

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Dodaj komentarz