Kategorie: Firefox Mobile

Firefox na Androida – płynniej działające aplikacje

Mozilla, ogólnoświatowa organizacja non-profit, której celem jest uczynienie Sieci lepszym miejscem dla wszystkich, wydała dziś aktualizację przeglądarki Firefox na Androida. Wydanie to umożliwia programistom tworzenie płynnie działających aplikacji internetowych oraz dodaje popularne funkcje oszczędzające czas podczas przeglądania Sieci.

Firefox na Androida wspiera API, które pomogą programistom budować bogate, innowacyjne strony i aplikacje internetowe. WebSockets API przyspiesza komunikację pomiędzy Firefoksem, a serwerami sieciowymi. Ułatwi to programistom budowanie bardziej dynamicznych aplikacji sieciowych, takich jak komunikatory internetowe oraz interaktywne gry w technologii HTML5, jak np. Angry Birds.

Firefox daje programistom narzędzia do tworzenia aplikacji, z których użytkownicy mogą płynnie korzystać pomiędzy wieloma urządzeniami i platformami. Dzięki narzędziom takim jak WebSockets wspieranym przez Firefoksa na systemach desktopowych i mobilnych, deweloperzy mogą budować szybsze, płynniejsze aplikacje internetowe. Przykładowo w grę internetową w trybie multi-player można grać jednocześnie z rodziną i przyjaciółmi na różnych telefonach komórkowych, tabletach i komputerach.

Firefox teraz wspiera też nowe API od W3C, przeznaczone do mierzenia czasu oczekiwania na otwieranie stron na platformach mobilnych i komputerach, tak więc programiści mogą zmierzyć czas ładowania stron i nawigacji na witrynach w odniesieniu do prędkości przepustowości, ruchu na stronie i innych czynników. Dzięki API programiści mogą zdalnie testować interakcje użytkownika z witryną, co w konsekwencji pozwoli na szybkie i sprawne optymalizowanie stron i aplikacji internetowych pod kątem różnych użytkowników, urządzeń, platform i sieci.

Firefox na Androida dodaje popularne funkcje, które pozwalają szybciej surfować po mobilnej Sieci. Użytkownicy mogą teraz skopiować tekst ze strony i wkleić go do e-maili, formularzy stron oraz aplikacji, które wykraczają poza ramy przeglądarki, jak np. wiadomości SMS. Firefox na Androida automatycznie wykrywa język urządzenia, dzięki czemu użytkownicy mogą natychmiast przeglądać Sieć w wybranym przez siebie języku.

Odwiedź Android Market, aby pobrać najnowszą wersję Firefoksa na Androida. Użytkownicy z zainstalowaną poprzednią wersją,dostaną powiadomienie o możliwości aktualizacji do wersji najnowszej.

Więcej informacji:
FAQ
Pełne, techniczne informacje o wydaniu
Firefox na Androida
Dowiedz się więcej o przyszłości Fiefoksa

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Dodaj komentarz