Kategorie: Firefox

Mozilla Firefox znacznie zmniejsza zużycie pamięci przyspieszając surfowanie po Internecie

Mozilla, ogólnoświatowa organizacja non-profit, której celem jest uczynienie Sieci lepszym miejscem dla wszystkich, wydała dziś aktualizację przeglądarki Firefox na platformy Windows, Mac i Linux. Mozilla Firefox pozwala użytkownikom na szybsze przeglądanie Sieci oraz dostarcza nowe narzędzia ułatwiające programistom tworzenie szybszych stron i aplikacji internetowych.

Firefox zarządza pamięcią bardziej efektywnie, co czyni przeglądanie Internetu jeszcze wygodniejszym. Otwieranie nowych kart, reakcja na klikanie poleceń w menu oraz przycisków na witrynach internetowych są zauważalnie szybsze. Aktywnych internautów ucieszy zwiększona wydajność, szczególnie widoczna przy wielu otwartych kartach oraz po wielu godzinach, a nawet dniach, surfowania po Sieci.

Nowe narzędzia ułatwią programistom tworzenie szybszych aplikacji. Nowa wersja technologii Canvas z akceleracją sprzętową przyspiesza animacje HTML5 oraz gry w Firefoksie. Pozwoli to programistom na budowę bardziej innowacyjnych i interaktywnych aplikacji, jak np. Angry Birds czy Runfield.

Firefox wspiera też nowe API od W3C, przeznaczone do mierzenia czasu oczekiwania na otwieranie stron. Umożliwia to programistom pomiar czasu wczytywania stron oraz nawigacji na witrynach, w odniesieniu do prędkości łącza, ruchu na stronie i innych czynników. Dzięki API programiści mogą zdalnie testować interakcje użytkownika z witryną, co w konsekwencji pozwoli na szybkie i sprawne optymalizowanie stron i aplikacji internetowych pod kątem różnych użytkowników.

Aby pomóc w usprawnianiu kolejnych wersji Firefoksa, użytkownicy mogą zezwolić programowi na wysyłanie danych do Telemetry https://blog.mozilla.com/tglek/2011/09/20/firefox-7-telemetry-faster-startup/%20. Telemetry to narzędzie działające zgodnie z Zasadami Prywatności Mozilli, które umożliwia użytkownikom wysyłanie w bezpieczny, kontrolowany sposób anonimowych informacji dotyczących działania przeglądarki .

Więcej informacji:
FAQ
Pełne, techniczne informacje o wydaniu
Firefox dla systemu Windows, Mac i Linux
Dowiedz się więcej o przyszłości Firefoksa

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Dodaj komentarz