Kategorie: Firefox Mobile

Mozilla usprawnia mobilne przeglądanie Sieci, wydając Firefoksa dla systemu Android

Mozilla, jako pionier sieci Web, usprawniła korzystanie z Internetu dla użytkowników desktopowych i teraz robi to ponownie na platformach mobilnych. Możemy z dumą ogłosić, że nowy Firefox dla systemu Android jest już dostępny do pobrania ze sklepu Google Play. Nowy Firefox na Androida jest niezwykle dynamicznym ulepszeniem mobilnego przeglądania Sieci. Dzięki niemu użytkownicy szybciej i łatwiej dostaną się dokładnie tam, gdzie chcą.

Niezwykle szybki

Przeprojektowaliśmy Firefoksa dla systemu Android, czyniąc go niezwykle szybkim i mocno spersonalizowanym ulepszeniem przeglądania Internetu na urządzeniach mobilnych. Użytkownicy zauważą wysoki wzrost wydajności, dzięki któremu Firefox na Androida będzie działał szybciej w każdym aspekcie, od lepszego czasu startu i ładowania strony, po powiększanie i działanie aplikacji. Szybkość mobilnego Firefoksa można przetestować, grając ze znajomymi w grę Mozilli BrowserQuest.

Według popularnych benchmarków branżowych, jak np. Sunspider, Firefox na Androida jest znacznie szybszy od domyślnej, wbudowanej przeglądarki. Dodatkowo, stworzyliśmy nowy benchmark – Eideticker, który mierzy faktyczne doświadczenie użytkownika. Zbudowaliśmy Firefoksa na Androida w oparciu o ten benchmark, osiągając dwukrotnie szybsze doświadczenie działania niż na wbudowanej przeglądarce.

Ulepszenie mobilnego surfowania

Firefox dla systemu Android ma odświeżony, usprawniony wygląd ze spersonalizowaną stroną startową, pozwalający szybciej dostać się dokładnie na tę witrynę, na którą chcesz. Nowy inteligentny ekran ze wsparciem Firefox Sync dostarcza całą historię przeglądania, ulubione strony, hasła i formularze danych na telefon z systemem Android. Zoptymalizowaliśmy również ulubione funkcje użytkowników, takie jak przeglądanie stron w kartach, Firefox Sync i dodatki Firefoksa, aby zapewnić jak najlepsze doświadczenia podczas mobilnego przeglądania Sieci.

Firefox dla systemu Android obsługuje wtyczkę Flash, dzięki czemu użytkownicy mogą oglądać filmy wideo, grać w gry i wchodzić w interakcje ze znacznie większą zawartością Sieci Web na swoim telefonie z Androidem.

Bazując na tej samej otwartej platformie technologicznej, co jego desktopowy odpowiednik, Firefox dla systemu Android oferuje najwyższej jakości funkcje prywatności i bezpieczeństwa. Firefox szanuje prywatność użytkownika i dba o jego bezpieczeństwo za pomocą funkcji, takich jak Do Not Track (Nie śledź), hasło główne, HTTP Strict Transport Security i innych.

Rozwój platformy internetowej

Nowe możliwości HTML5 w Firefoksie dla Androida umożliwiają deweloperom tworzenie bogatej gamy aplikacji i stron internetowych, bazujących na protokole HTML5, JavaScript, CSS i innych otwartych standardach sieciowych. Będąc rzecznikiem otwartej Sieci, Mozilla udostępnia nowe internetowe API i zgłasza je do grup standaryzacyjnych, aby rozwijać Sieć jako platformę. Wśród standardów, które Mozilla pomogła stworzyć, można wymienić: Camera API, Vibration API, Mobile Connection API, Battery Status API, Screen Orientation API i Geolocation API.

Bezpośrednio z poziomu przeglądarki desktopowej i mobilnej można zagrać w grę multiplayer BrowserQuest od Mozilli, bazującą na protokole HTML5, i samemu przekonać się, jakie możliwości ma Sieć.

Więcej informacji:

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Dodaj komentarz