Kategorie: Firefox Thunderbird

Nowy wygląd strony domowej oraz nowej karty Firefoksa czyni przeglądanie Internetu szybszym i łatwiejszym

Dzięki odświeżeniu widoku strony domowej i nowej karty internauci używający Firefoksa łatwiej i szybciej mogą poruszać się po Internecie. W nowej wersji strony domowej u dołu znalazły się ikonki umożliwiające łatwy dostęp do zakładek, historii, ustawień, dodatków, pobierania plików oraz ustawień synchronizacji. Po otwarciu nowej karty użytkownik zobaczy miniaturki ostatnio oraz najczęściej wybieranych stron. Można spersonalizować stronę nowej karty, dodając lub usuwając miniaturki w oparciu o najczęściej odwiedzane strony.

Firefox ładuje karty na żądanie przy przywracaniu ostatnio zamkniętej sesji, pomagając użytkownikom dostać się na witryny jeszcze szybciej. Firefox najpierw ładuje tę karte, która jest przeglądana, a pozostałe dopiero wtedy, kiedy się na nie kliknie. Dzięki temu przeglądarka uruchamia się szybciej i zużywa mniej pamięci. Jest to tylko jedno z serii udoskonaleń wydajności nowego Firefoksa.

Firefox domyślnie obsługuje SPDY, czyniąc przeglądanie Internetu stabilniejszym. SPDY to protokół zaprojektowany jako następca HTTP, który redukuje ilość czasu potrzebnego do załadowania strony. Użytkownicy zauważą, że strony obsługujące sieć SPDY, jak np. Google.com czy Twitter.com, ładują się znacznie szybciej.

Chcemy również z radością poinformować, że Firefox wspiera teraz khmerski – język mieszkańców Kambodży. W ten sposób Firefox stał się dostępny dla ponad 15 milionów osób posługujących się tym językiem na całym świecie! Dołączyli oni do milionów, którzy do tej pory mogli korzystać z Firefoksa w ponad 85 językach.

Jednocześnie wydaliśmy nową wersję klienta pocztowego Thunderbird. Każdy użytkownik nowego wydania może stworzyć swój unikatowy, spersonalizowany adres e-mailowy, np.: tata@rodzinakowalskich.com czy tomek@tomek.net. Własny adres e-mail można teraz utworzyć bezpośrednio w Thunderbirdzie.

Więcej informacji:

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Dodaj komentarz