Kategorie: Firefox Mobile

Więcej prywatności w nowym Firefoksie

Firefox wprowadza nowe usprawnienia przeglądania stron w trybie prywatnym, dzięki którym użytkownicy mogą otworzyć nowe prywatne okno, bez konieczności zamykania lub zmiany sesji przeglądania. Dzięki temu można na przykład kupować prezenty urodzinowe w prywatnym oknie, nie zakłócając sesji, która jest w toku. Można również jednocześnie sprawdzać pocztę na wielu kontach w oknie w trybie prywatnym. Otwieranie linków w nowym prywatnym oknie jest niezwykle proste – wystarczy kliknąć prawym przyciskiem na odnośnik i wybrać opcję “Otwórz odnośnik w nowym oknie w trybie prywatnym”. Dodatkowo również Firefox dla systemu Android wspiera przeglądanie w trybie prywatnym w kartach. W Firefoksie na Androida użytkownik może otworzyć nową kartę w trybie prywatnym bez przerywania sesji przeglądania. Dzięki temu można przełączać się między standardowymi i prywatnymi kartami w tej samej sesji.

Firefox został wzbogacony o nowy Menedżer pobierania na pasku narzędzi, dzięki czemu można śledzić postęp pobierania, przeglądać i odnajdywać pobrane pliki bez konieczności przełączania się między oknami. Nowy Menedżer pobierania sprawia, że pobieranie plików w Firefoksie jest dziecinnie proste. Natomiast Firefox na Androida umożliwia personalizację skrótów na ekranie głównym, dzięki czemu wystarczy tylko jedno kliknięcie, aby przejść do ulubionych stron.

Menedżer pobierania: http://www.youtube.com/watch?v=0iJO9iF3MKE&feature=youtu.be

Firefox na Androida obsługuje teraz jeszcze więcej urządzeń działających na mniej wymagających procesorach ARMv6. Są to między innymi takie popularne telefony, jak: Samsung Galaxy Next, HTC Aria, HTC Legend, Samsung Dart, Samsung Galaxy Pop czy Samsung Galaxy Q. We wrześniu Mozilla zobowiązała się rozszerzyć obsługę urządzeń z procesorem ARMv6. Już teraz możemy pochwalić się, że dostarczyliśmy mobilnego Firefoksa niemalże 50 milionom kolejnych użytkowników.

Programistom Firefox oferuje metodę getUserMedia – istotny element specyfikacji WebRTC. Pozwala on deweloperom szybko i łatwo stworzyć kod, zapewniający dostęp do aparatu czy mikrofonu użytkownika. Firefox zawiera również przybornik narzędzi deweloperskich, umożliwiający szybki dostęp do funkcji programistycznych za pośrednictwem pojedynczego okna oraz dostarczający łatwe metody przełączania się między narzędziami. Natomiast opcja Canvas Blend Modes pozwala programistom zdefiniować, w jaki sposób obiekty Canvas mają nakładać się na istniejący obraz, w celu stworzenia różnych efektów wizualnych.

Więcej informacji: