Kategorie: Firefox Mobile

Nowy Firefox dla systemu Android jest szybszy i prostszy w użyciu

Firefox dla systemu Android pozwala w prosty sposób przeglądać ulubione witryny na spersonalizowanej stronie, nazywanej inteligentnym ekranem. Firefox na Androida zawiera udoskonaloną wersję inteligentnego ekranu, która pomoże Ci szybko zalogować się na wybraną stronę w sieci.

Pasek tytułu uzupełnia wpisany adres URL, aby wyświetlić Twoje ulubione strony jeszcze szybciej. Ponadto nowy Firefox na Androida posiada opcję przełączania kart, która umożliwia łatwe i szybkie przejście do otwartej zakładki bez konieczności otwierania duplikatów kart. Dodatkowo pasek tytułu w nowym Firefoksie na Androida chowa się automatycznie, gdy go nie używasz, dzięki temu wybrana treść może być wyświetlana na całym ekranie. Wystarczy przeciągnąć inteligentny pasek z górnej części ekranu w dół, aby ponownie wyświetlić pasek tytułu.

Czy masz swoją ulubioną wyszukiwarkę? Firefox na Androida umożliwia zmianę domyślnej wyszukiwarki za pomocą menedżera dodatków Firefox. Zmiany można dokonać za pomocą kilku kliknięć. Wystarczy odwiedzić stronę menedżera dodatków Firefoksa, a następnie wybrać zainstalowaną wyszukiwarkę. Na telefonie pojawi się okno dialogowe, w którym możesz wybrać dla danej wyszukiwarki opcję „Wyłącz” lub „Ustaw jako domyślną”.

Firefox na Androida zawiera zaktualizowany czytnik RSS, który pozwala w prosty sposób subskrybować kanał RSS. Jeśli odwiedzisz stronę z rozpoznawalnym kanałem RSS i przytrzymasz dłużej pasek tytułu, to automatycznie pojawi się opcja “Subskrybuj stronę”.

Mozilla pracuje z wolontariuszami na całym świecie w celu stworzenia wielu wersji językowych oprogramowania. Firefox na Androida wspiera tureckich i węgierskich użytkowników, aby umożliwić aktywne korzystanie z Firefoksa jeszcze większej liczbie osób na całym świecie.

Więcej informacji: