Kategorie: Events Mozilla News

Mozilla: Siódma edycja MozFest w Londynie

Start: piątek 28 października

Koniec: niedziela 30 października

MozFest, czyli wydarzenie dla wszystkich, którym zależy na wolnym i otwartym Internecie odbywa się już po raz siódmy. Częściowo jest to miejsce spotkań podobnie myślących osób, które chcą dzielić się pomysłami, częściowo „plac zabaw” dla entuzjastów Sieci, częściowo hack-a-ton, a także kreatywna burza mózgów. Co roku są z nami tysiące ludzi z całego świata.

one-web

W tym roku MozFest skupi się na 5 sprawach kluczowych dla wolnej i otwartej Sieci:

  • Prywatność i bezpieczeństwo online jak zrozumieć i kontrolować sposób, w jaki nasze dane są zbierane i wykorzystywane? Jak przejąć nad nimi kontrolę?
  • Open Innovation ma na celu zapewnienie, że „otwartość” pozostanie sercem Internetu. Otwarte źródła i standardy oznaczają, że każdy może tworzyć dla Internetu bez pozwolenia.
  • Decentralizacja oznacza, że wszystkie urządzenia i platformy, których używamy współpracują ze sobą – to pozwala na płynny przepływ informacji i oferuje użytkownikowi lepsze doświadczenia.
  • Web Literacy odnosi się do umiejętności, jakich potrzebują ludzie, aby stać się częścią cyfrowego świata. Pozwalają im kreować, tworzyć i chronić Sieć.
  • Digital Inclusion ma na celu zapewnienie, że każdy może być częścią cyfrowego świata. Zbyt wiele osób pozostaje poza dostępem do darmowego i otwartego Internetu. Chcemy to zmienić.

 W tym roku na uczestników czeka wiele atrakcji, między innymi:

  • Interaktywne Instalacje: agencja kreatywna TODO, która stoi za projektem Codemoji stworzyła interaktywne, edukacyjne instalacje ilustrujące 5 kluczowych dla Mozilli kwestii.
  • Wirtualna Rzeczywistość: wolisz wirtualną rzeczywistość od codzienności? To nie problem, Mozilla udostępni narzędzia, które pomogą Ci przenieść się w świat wirtualnej rzeczywistości.
  • MozEx: cyfrowa wystawa sztuki, która ma na celu znalezienie połączenia między sztuką, społeczeństwem i cyfrowym światem. Stworzona przez indywidualnych artystów i wsparta przez muzeum Tate oraz muzem Victorii i Alberta w Londynie.

mozfest-2014

Więcej informacji: