Kategorie: Events Firefox OS Mobile

Mozilla stawia kolejne kroki w rozwoju Firefox OS na Mobile World Congress 2014

Jedyny niezależny system operacyjny na smartfony dostępny w wielu krajach odsłoni nową generację swojej platformy HTML5.

Mozilla ma przyjemność potwierdzić swój udział w tegorocznych targach Mobile World Congress w Barcelonie. W tym roku stoisko Firefox OS znajdziemy w sali 3 w Fira Gran Via, zaraz obok największych operatorów i producentów sprzętu.

Tym co wyróżnia Firefox OS jest to, że system jest zbudowany wyłącznie na otwartych standardach sieciowych. Dzięki temu Firefox OS uzyskał znaczne poparcie branży od momentu jego prezentacji na targach MWC w 2013 roku. Urządzenia szybko zyskały udział w rynku Ameryki Środkowej i przy wsparciu czterech operatorów i trzech producentów sprzętu trafiły do sprzedaży w 14 krajach, w tym 9 w Europie. Elastyczność systemu umożliwia jego łatwe dostosowanie do unikalnych potrzeb lokalnych klientów, którzy chcą zacząć korzystać ze smartfonów.

Mozilla, na stoisku 3C30 w sali 3, zaprezentuje również najnowsze wersje następujących produktów:

  • Firefox Marketplace: Otwarte środowisko skupiające popularne globalne i lokalne aplikacje, wykorzystujące zasięg sieci z korzyścią dla użytkowników i deweloperów
  • Firefox dla systemu Android: Łatwe w spersonalizowaniu rozwiązanie integrujące zewnętrzne usługi, umożliwiające dystrybucję treści od partnerów i połączenie z innymi urządzeniami oraz ułatwiające utrzymywanie kontaktu z innymi osobami

 

Rozkład wydarzeń:

Obok prezentacji nowych smartfonów z Firefox OS od ZTE, TCL i LG, Mozilla pokaże wersje demonstracyjne nowych wydań systemu. Mozilla i partnerzy (między innymi LINE, YouTube, Facebook, Twitter, Napster, Aviary, Soundcloud, Pinterest i Evernav) zaprezentują wysokiej jakości aplikacje HTML5. Ponadto Mozilla weźmie udział w poniższych wydarzeniach:

Panel “The Future of Voice”

CTO Mozilli, Brendan Eich, weźmie udział w panelu dyskusyjnym poświęconym najnowszym trendom i technologiom w branży usług głosowych. Jakie będą skutki dla usług głosowych przejścia na all-IP? Jak na użytkowników wpłyną nowe usługi, takie jak VoLTE, WebRTC i HD Voice i czy staną się one wyróżnikiem dla operatorów?

Czas: Środa, 26 lutego, 14:00-15:30 CET

Miejsce: Audytorium 2

Seminarium “Mobile and Privacy: Building Trust Through Transpareny, Choice and Control”

Chief Privacy Officer Mozilli, Alex Fowler, podczas seminarium opowie o roli jaką odgrywają mobilne systemy operacyjne w ochronie prywatności użytkowników, o powstaniu regulacji odnośnie prywatności w aplikacjach i konsekwencjach jakie niosą one dla biznesu, a także o prywatności i analizie lokalizacji. Podczas seminarium będzie można się także dowiedzieć o wspólnym projekcie Mozilli i Deutsche Telekom, mającym na celu zwiększenie prywatności użytkowników.

Czas: Czwartek, 27 lutego, 11:00-13:00 CET

Miejsce: GSMA Seminar Theater 2, CC1.5, obok wejścia do sali 1

 

Więcej informacji

Zachęcamy do odwiedzenia stoiska Mozilli (stoisko 3C30, sala 3) w Fira Gran Via w Barcelonie w dniach 24-27 lutego 2014 roku.

Na targach będą również obecne osoby z kadry zarządzającej Mozilli.

Więcej informacji o Mozilli na MWC można znaleźć na stronie: http://www.mozilla.org/mwc

Aby dowiedzieć się więcej lub umówić się na wywiad podczas targów prosimy o kontakt pod adresem: press-pl@mozilla.com

Dodatkowe materiały, między innymi zdjęcia w wysokiej rozdzielczości i filmy b-roll można znaleźć na stronie: https://blog.mozilla.org/press-pl/