Kategorie: Firefox

Mozilla prezentuje Firefox Accounts

W zeszłym roku w Mozilli powstał zespół odpowiedzialny za kwestie związane z danymi w chmurze. Jako pionier technologii sieciowych od ponad 15 lat, Mozilla zawsze była blisko tematu chmury – od optymalizacji procesu pobierania i aktualizacji przeglądarki Firefox i platformy dodatków, po integrację Firefox Sync, funkcji społecznościowych i WebRTC.

Pracujemy nad udostępnieniem produktów i usług, które umożliwiają użytkownikom i deweloperom korzystanie z sieci w wybrany przez nich sposób. Jednak do tej pory nie oferowaliśmy użytkownikom prostego rozwiązania pozwalającego na zalogowanie się i uzyskanie dostępu do wszystkich zintegrowanych w naszych produktach usług.

Dziś wprowadzamy Firefox Accounts – bezpieczne i proste w obsłudze konto, dzięki któremu w dowolnym miejscu możesz zalogować się i korzystać ze swojego Firefoksa. Dzięki Firefox Accounts możemy lepiej zintegrować usługi, takie jak Firefox Sync, do Twojej sieci.

Firefox Sync, podobnie jak do tej pory, umożliwia dostęp do Twoich zakładek, historii przeglądania, otwartych kart i haseł na różnych urządzeniach, a teraz aktywacja tej usługi i dodanie wielu urządzeń stają się o wiele prostsze. Jednocześnie bezpieczeństwo Twoich danych zostaje zachowane na tym samym poziomie.

Nowe, eksperymentalne Firefox Accounts i Firefox Sync można przetestować w kanale Firefox Aurora. Pracujemy nad dostarczeniem użytkownikom jak najlepszej usługi synchronizacji – czekamy na Wasze opinie i uwagi.

Cały czas rozwijamy nowe funkcje i usługi, które możemy wbudować do Firefoksa, aby wzbogacić doświadczenia użytkowników. Już wkrótce podzielimy się kolejnymi informacjami o Firefox Accounts i innych usługach, takich jak Firefox Sync.

Więcej informacji: