Kategorie: Firefox

Screenshots, Send Tabs i więcej! Dzisiejsze wydanie Firefoksa to nowe funkcje i dodatki dla wszystkich użytkowników

Nasz zespół badaczy pracujący z użytkownikami Firefoksa zauważył, że mają oni spore zasoby kreatywnych rozwiązań i pomysły na to, co przeglądarka mogłaby robić – jak np. sama do siebie wysyłać zrzuty ekranu i linki.

Naszym celem jest usprawnienie przeglądarki, tak aby codzienne zadania były jeszcze prostsze, więc uzbroiliśmy Firefoksa w nowe funkcje.

Zapisuj i dziel się ulubionymi stronami ze Screenshots

Sieć jest osobista – często strony, które odwiedzacie – od mediów społecznościowych, przez strony podróżnicze ze śmiesznymi reklamami, nie są łatwe do zapisania. Dzięki narzędziu Screenshots, zapisywanie i dzielenie się tym, co widzicie online to tylko jedno kliknięcie.

Narzędzie Screenshots było dostępne w naszym programie Test Pilot pod nazwą Page Shot i okazało się najczęściej pobieranym eksperymentalnym narzędziem w historii Test Pilot. Nasz zespół poświęcił dużo czasu pracując nad zrozumieniem tego, jak użytkownicy korzystają z tego narzędzia i jak usprawnić jego działanie. Dlatego Firefox Screenshots umożliwia zapisywanie i dzielenie się zrzutami ekranu bezpośrednio z przeglądarki.

Jak to działa?

Po pierwsze Screenshots umożliwia Ci zapisywanie zrzutów ekranu bez pobierania dodatkowego oprogramowania. Możesz zaznaczyć obszar, który chcesz zapisać lub pozwolić, aby Screenshots zrobił to za Ciebie. Najedź na obszar, który Cię interesuje i kliknij.

Możesz wybrać, które zrzuty ekranu chcesz zapisać i łatwo się do nich dostać z paska narzędzi. Firefox automatycznie zapisuje je w chmurze na okres dwóch tygodni, ale możesz zmienić ten przedział czasu lub usunąć je z biblioteki w każdej chwili. Możesz też podzielić się zrzutami ekranu z innymi – bez względu na to jakiego urządzenia lub przeglądarki używają. Spróbuj sam i przekonaj się, za co nasi testerzy tak bardzo polubili to narzędzie.

Koniec z wysyłaniem sobie linków! Send Tabs przychodzi na ratunek

Firefox daje użytkownikom sposób na szybsze dzielenie się treściami pomiędzy urządzeniami mobilnymi i stacjonarnymi. Nazywa się Send Tabs.

Send Tabs to najszybszy sposób na przesłanie każdej strony z oraz na przeglądarkę na komputerze czy urządzeniu mobilnym lub aplikacji. Oznacza to, że nie musisz już wysyłać sobie linków mailem! A Twoje dane są zaszyfrowane tak, że nawet Mozilla ich nie zobaczy.

Sprawdź sam:

Oszczędzaj czas z automatycznie uzupełniającym się formularzem

Uzupełnianie formularzy, bez względu na to czy kupujemy książkę czy przekazujemy środki finansowe, jest uciążliwe. Zaczynając od Stanów Zjednoczonych, stopniowo będziemy udostępniać funkcję automatycznego uzupełniania formularzy do wszystkich użytkowników naszej przeglądarki w wersji desktopowej.

Firefox pozwala użytkownikom na uzupełnienie formularzy z wieloma okienkami, dzięki szybkiemu wybieraniu z rozwijanego menu. Firefox automatycznie zapisze dane z pierwszego wypełnionego formularza, tak aby użytkownicy mogli użyć tych danych ponownie na innych stronach.

Użytkownicy mogą zachować wiele adresów: do pracy, domu, znajomych i rodziny. Zapisane adresy zsynchronizują się na wszystkich urządzeniach.

Pobierz najnowszą wersję Firefoksa lub wypróbuj Firefox Quantum w wersji Beta i sprawdź nowe funkcje. Aktualne wydanie przeglądarki przybliża nas do najszybszej wersji Firefoksa jak do tej pory – Firefox Quantum, która będzie dostępna od 14 listopada. Jeśli nie chcecie tyle czekać, możecie wypróbować wersję Beta. Nie zapomnijcie też o wypróbowaniu Screenshots – ikonka znajduje się w pasku narzędzi.