Kategorie: Ogólny

Ty też możesz tworzyć gry: weź udział w konkursie Game Creator!

Mozilla pomogła stworzyć technologie takie jak WebGL, Emscripten, asm.js i Web Audio API, aby sieć stała się platformą do tworzenia i dystrybucji gier. Dziś, razem z Goo Technologies ogłaszamy konkurs Game Creator.

Dodaj swoje zgłoszenie, aby wygrać jedną z atrakcyjnych nagród. Możesz wziąć udział w jednej z trzech kategorii: najlepsza amatorska interaktywna scena w grze, najlepsza gra na komputer oraz najlepsza gra na urządzenie mobilne. Termin na przesyłanie zgłoszeń upływa we wtorek, 14 stycznia o 9.00. Aby stworzyć grę, skorzystaj z platformy Goo składającej się z Goo Engine – silnika gier 3D w całości zbudowanego na WebGL/HTML5 – i Goo Create – wizualnego narzędzia do edycji. Jeśli szukasz inspiracji, obejrzyj to wideo.

Jurorzy z Rovio (twórców Angry Birds), Goo Technologies, Brendan Eich – CTO Mozilli i twórca JavaScriptu oraz Vlad Vukicevic – Engineering Director Mozilli i twórca WebGL – wybiorą i ogłoszą zwycięzców 17 stycznia 2014 roku.

Nagrody:

  • Dwuosobowy wyjazd do San Francisco na Konferencję GDC 2014 w dniach 17-21 marca 2014 lub do Kolonii na GamesCon Cologne w dniach 13-17 sierpnia 2014 (wartość: $10 000)
  • Pięcioletni dostęp do Goo Create Pro (wartość: $2 900)
  • Gościnny wpis na blogu Mozilla Apps

Więcej informacji: