Kategorie: Firefox dla iOS

Mozilla poprawia wygodę użytkowania Firefoksa na iOS-a

Kiedy pod koniec zeszłego roku udostępniliśmy Firefoksa na iOS-a otrzymaliśmy pozytywny odzew i miliony pobrań. Użytkownicy Firefoksa byli zadowoleni, że mogą używać ulubionej przeglądarki na swoich iPhone’ach i iPadach. Dzisiaj możemy podzielić się z Wami kolejnymi ulepszeniami w Firefoksie na iOS-a. Dla użytkowników oznaczają one większy wybór i elastyczność, dwie rzeczy, na których bardzo nam zależy. 

Szybszy Firefox już na Ciebie czeka

Mamy sezon letnich staży i nasz stażysta z działu Firefox na iOS-a, Tyler Lacroix, dołożył w tym miesiącu wszelkich starań, aby Firefox działał jeszcze szybciej. W jego testach najnowszej wersji Firefoksa zauważyliśmy aż 40% obniżenie zużycia CPU i do 30% mniejszego zużycia pamięci. Oznacza to, że użytkownicy mogą szybciej przeglądać strony, jednocześnie oszczędzając baterię. Oczywiście urządzenia i ludzie są różni, więc wyniki mogą być inne, ale i tak nie możemy się doczekać, aż sami dzisiaj sprawdzicie wszystkie zmiany.

Teraz łatwiej jest wybrać dowolną wyszukiwarkę. Albo zmienić zdanie.

Do Firefoksa na iOS-a dodaliśmy zestaw najpopularniejszych wyszukiwarek, ale użytkownicy mogą również przeszukać inne strony bezpośrednio z paska adresu. Szukasz idealnych akcesoriów do swojego roweru vintage? Możesz dodać strony takie jak Allegro i OLX. Chcesz znać odpowiedź na każde pytanie? Ustaw łatwy dostęp do Wikipedii. Przejdź do strony z paskiem wyszukiwania, kliknij na lupę i dodaj nową wyszukiwarkę.

add-search

Nowe menu dla łatwiejszego przeglądania

Nawigacja w przeglądarkach na iOS-a jest dużym problemem dla tych, którzy oczekują takiego samego doświadczenia jak przy korzystaniu z komputera lub laptopa. Firefox na iOS-a został wyposażony w nowe menu na pasku narzędzi, które pozwala na łatwiejszą nawigację i szybki dostęp do często używanych funkcji – od dodania zakładki do znalezienia tekstu na stronie.

menu-button

Odzyskaj zamknięte karty i szybko przechodź między tymi otwartymi

Karty w przeglądarkach na urządzeniach mobilnych są trudne w użytkowaniu. Ciężko je zobaczyć, zarządzać nimi, a przez przypadkowe kliknięcie można je całkowicie utracić. W nowej wersji Firefoksa na iOS-a możesz łatwo odzyskać zamknięte karty i przechodzić między tymi otwartymi.

undo-close-tabs

Powrót do strony startowej jednym kliknięciem

Prawie każdy ma stronę, którą otwiera jako pierwszą i często do niej wraca. Od teraz użytkownicy mogą dopasować Firefoksa na iOS-a do swoich potrzeb i dodać ulubioną stronę jako stronę startową. Otworzy się ona natychmiast po stuknięciu przycisku strony startowej. Dostęp do ulubionych treści jest teraz jeszcze szybszy i łatwiejszy.

home-button

Wprowadziliśmy opisane funkcje do Firefoksa na iOS-a, ponieważ tego potrzebowali nasi użytkownicy. Czekamy na Wasze opinie na ich temat. Firefoksa na iOS możecie pobrać tutaj:

Tworząc lepszego Firefoksa wspieramy otwartą sieć na urządzeniach z systemem iOS, Android, Windows czy Linux.  Nie osiągnęlibyśmy tego bez setek milionów aktywnych użytkowników na wszystkich platformach i naszej wspaniałej społeczności. Dziękujemy!

App Store

 

 

 

Więcej o: Firefoksie na iOS-a