Kategorie: Firefox OS

Deutsche Telekom ogłasza europejską premierę smartfonów z Firefox OS

Urządzenia otwartej sieci z systemem Firefox OS już jutro wejdą na polski rynek

Deutsche Telekom ogłosił dziś na konferencji prasowej w Warszawie, że już wkrótce rozpocznie w Europie sprzedaż smarfonów ALCATEL ONE TOUCH Fire z systemem Firefox OS. W Polsce telefony z Firefox OS sieć T-Mobile wprowadzi do oferty już 12 lipca. Będą one dostępne w sklepie internetowym operatora, a od 15 lipca będzie można je kupic w 850 salonach na terenie całego kraju.

Alcatel_One_Touch_Fire_PL_smallNa jesień zaplanowane są premiery w kolejnych europejskich krajach. W Niemczech, smartfon z Firefox OS wprowadzi należąca do Deutsche Telekom marka congstar. Spółki zależne firmy na Węgrzech (Magyar Telekom) i w Grecji (COSMOTE) również rozpoczną sprzedaż telefonów ALCATEL One Touch Fire jesienią.

Deutsche Telekom, wraz z innymi partnerami Mozilli, jest od dłuższego czasu zaangażowany w rozwój Firefox OS. „Cieszymy się, że T-Mobile wprowadza w Polsce urządzenia z Firefox OS” ‒ powiedziała Mitchell Baker, członek zarządu Fundacji Mozilla. „Dzięki zaangażowaniu naszej społeczności Polska zawsze była mocnym punktem dla Firefoksa i Mozilli. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni ze współpracy z lokalnym partnerem, który podziela nasz entuzjazm dla idei urządzeń otwartej sieci”.

Więcej informacji: