Pomóżcie stworzyć SOS – Secure Open Source

Główne błędy bezpieczeństwa w podstawowych elementach oprogramowania Open Source – takich jak Heartbleed i Shellshock – stały się ostatnio częstym tematem w mediach. Pomimo tych alarmujących doniesień odpowiednie wsparcie zabezpieczeń oprogramowania open source pozostaje nierozwiązanym problemem, co zostało w 2015 roku potwierdzone przez 32 specjalistów od bezpieczeństwa. Tworząc fundusz Secure Open Source (SOS) chcemy to zmienić.

Oprogramowanie Open Source jest używane przez miliony firm i tysiące instytucji rządowych i edukacyjnych w kluczowych aplikacjach i usługach. Zaczynając od Googla i Microsoftu a kończąc na Organizacji Narodów Zjednoczonych, kod open source jest podstawą oprogramowania na całym świecie.

Fundusz SOS jest częścią programu Mozilla Open Source Program (MOSS) i na początek został dofinansowany kwotą 500,000 dolarów. Mamy nadzieję, że to dopiero początek. Zapraszamy inne firmy, aby dołączyły do nas i pomogły wspierać bezpieczeństwo ekosystemu open source. Jeśli jesteś deweloperem aplikuj tutaj, a jeśli chcesz zostać darczyńcą dołącz do nas.

Więcej informacji o SOS Fund znajdziesz tutaj.