Kategorie: Firefox OS

Mozilla wraz z partnerami wprowadza Firefox OS na kolejne rynki

Mozilla poinformowała, że już wkrótce odbędą się kolejne premiery smartfonów z Firefox OS. Po udanych premierach pierwszych smartfonów z Firefox OS ­– ALCATEL ONE TOUCH Fire i ZTE Open, system zadebiutuje na nowych rynkach i nowych urządzeniach.

Telefony z Firefox OS są obecnie dostępne w sieci Telefónica w Hiszpanii, Kolumbii i Wenezueli oraz Deutsche Telekom w Polsce. Poszczególni partnerzy poinformują o nadchodzących premierach na swoich rynkach.

„Pozytywne przyjęcie przez rynek pierwszych smartfonów z Firefox OS jest dowodem na to, że ludziom odpowiada doświadczenie użytkownika i otwartość, które stworzyliśmy w systemie Firefox OS” – powiedział Jay Sullivan, COO Mozilli. „Cały czas udoskonalamy Firefox OS, aby dostarczyć jak najlepsze doświadczenia wszystkim osobom, kupującym swojego pierwszego smartfona. Jesteśmy ciekawi reakcji na następny etap premier Firefox OS.”

Yotam Ben-Ami, Dyrektor Open Web Devices w Telefónica, powiedział: „Pierwsze premiery Firefox OS w Hiszpanii, Kolumbii i Wenezueli przekroczyły nasze oczekiwania, odzwierciedlając duży apetyt konsumentów na otwarty smartfon o doskonałej relacji jakości do ceny. W ostatnim kwartale 2013 roku planujemy zaoferować korzyści, jakie niesie ze sobą Firefox OS naszym klientom w Brazylii i na trzech innych rynkach Ameryki Łacińskiej, a w 2014 roku udostępnimy system w kolejnych krajach, gdzie obecna jest Telefónica.”

Thomas Kiessling, Chief Product and Innovation Officer w Deutsche Telekom, powiedział: „Wprowadzenie pierwszego smartfona z Firefox OS przez Deutsche Telekom w Polsce przebiega bardzo pomyślnie. Urządzenie jest dostępne we wszystkich punktach sprzedaży T-Mobile w Polsce i nasze doświadczenia pokazują, że Polacy są zadowoleni z możliwości nowego systemu. Cieszymy się na zbliżający się start sprzedaży wśród klientów congstar w Niemczech. Wkrótce udostępnimy też pierwsze urządzenia w Grecji i na Węgrzech.”

Telenor również potwierdził plany wprowadzenia telefonów z Firefox OS na Węgrzech, w Serbii i w Czarnogórze jeszcze przed końcem roku.

John Jackson, VP IDC Research, powiedział: „Nowe rynki, na które Firefox OS rozszerza swoją obecność, oferują znaczący potencjał pod względem wolumenu oraz dalszego rozwoju sieci. Wzrost ten podkreśla strategiczne zobowiązanie operatorów wobec platformy oraz ich zadowolenie z dotychczasowego przyjęcia systemu przez konsumentów. Uderzające jest to, że Firefox OS wchodzi w drugi etap ekspansji w momencie, gdy inne platformy smartfonów aspirujące do miana trzeciego gracza na rynku zmagają się z utrzymaniem stabilnej pozycji i skali na tym konkurencyjnym rynku. Do platformy dodawane są nowe funkcjonalności odpowiadające potrzebom użytkowników na rynkach docelowych, utrzymując równowagę miedzy wartością dla konsumentów a przystępną ceną. Co równie istotne, Firefox OS nieprzerwanie przyciąga nowych partnerów tworzących aplikacje i treści. Partnerstwa te są siłą napędową platformy i powinny wesprzeć popyt konsumentów oraz być bodźcem do innowacji w środowiskach deweloperskich na całym świecie.”

Nowe telefony Firefox OS zadebiutują z najnowszą wersją systemu Firefox OS (1.1), zawierającą wiele usprawnień wydajności i nowe funkcjonalności, takie jak wiadomości MMS. Obecni użytkownicy Firefox OS już wkrótce otrzymają aktualizację do najnowszej wersji.

O Firefox OS

Smartfony z systemem Firefox OS to pierwsze urządzenia działające wyłącznie w oparciu o technologie sieciowe. Oferują wszystko to, czego użytkownik oczekuje od smartfona oraz wprowadzają nowe funkcje, zapewniające personalizację nieporównywalną do oferty innych telefonów.

Firefox OS zawiera wszystkie funkcje, jakich oczekuje się od smartfona oraz te, które powinien mieć idealny smartfon, takie jak wbudowaną integrację z Facebookiem i Twitterem, mapy Nokia HERE z opcjami offline, popularne funkcje, takie jak przeglądarka Firefox, Firefox Marketplace i wiele innych.

Firefox OS wprowadza zupełnie nową jakość na rynek smartfonów. Adaptacyjne wyszukiwanie aplikacji całkowicie zmienia telefon, dostosowując go do potrzeb użytkownika w danym momencie. Wystarczy zacząć wpisywać interesujący nas temat, a telefon natychmiast dostosuje swój wygląd i wyświetlane aplikacje do naszych potrzeb.

Funkcja ta umożliwia wywołanie na żądanie aplikacji jednorazowego użytku lub do pobrania, dostosowując telefon do użytkownika i dostarczając mu treści, których potrzebuje, kiedy tego chce.

Telefony z systemem Firefox OS są zintegrowane z Firefox Marketplace, który zawiera popularne, zarówno globalne jak i lokalne aplikacje. Użytkownicy znajdą w Firefox Marketplace między innymi takie aplikacje jak: Badoo, Box, EA Games Poppit, Facebook, KAYAK, SoundCloud, The Weather Channel, TimeOut, TMZ, Tuenti czy Twitter.

Firefox OS jest rozszerzeniem doświadczeń znanych z przeglądarki desktopowej i mobilnej Firefox, z której codzienne korzystają setki milionów osób. System oferuje ten sam poziom bezpieczeństwa, ochrony prywatności, możliwości dostosowania oraz kontroli użytkownika, jaki użytkownicy znają z przeglądarki Firefox.

Mozilla współpracuje z ponad 20 partnerami z całego świata nad projektem Firefox OS, aby zapewnić osobom, które kupują swojego pierwszego smartfona, lepsze i bardziej dostępne rozwiązanie. Według Kleiner Perkins Caufield & Byers obecnie zaledwie 21 procent użytkowników telefonii komórkowej na świecie posiada smartfona.

Więcej informacji: